śpiewnik z utworami ks. bpa J. Zawitkowskiego

Zaczęty przez kuba8.08, 30-11-2013, 18:43:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

kuba8.08

Witam,
od kilku dobrych tygodni pracuję nad zbiorkiem z pieśniami i piosenkami autorstwa ks. bpa Józefa Zawitkowskiego, który chyba jest nam wszystkim mniej lub bardziej znany. Bez wątpienia najbardziej znaną pieśnią Jego autorstwa jest "Panie, dobry jak chleb", do której muzykę, tak jak do większości utworów, skomponował ks. Wiesław Kądziela.
Przeszukałem już dostępne mi śpiewniki oraz przeróżne strony internetowe; szukałem tekstów i nut wśród znajomych, pisałem do kompozytorów muzyki, do słów Księdza Biskupa, a także do redakcji czasopism, na łamach których publikowano Jego twórczość.
Efektem mojej dotychczasowej pracy jest śpiewniczek, zawierający kilkadziesiąt utworów, który umieszczam w załączniku.

Chciałbym Was gorąco prosić o pomoc w dotarciu do tekstów i nut pieśni ks. bpa Zawitkowskiego, których jeszcze nie umieściłem w tym zbiorku.
Z tego, co mi wiadomo nie dotarłem jeszcze nawet do połowy tekstów.  :)
Mam nadzieję, że mój zbiorek poszerzy nieco repertuar "nowotradycyjnych" piosenek i pieśni religijnych o wartościowe utwory. Uważam, iż utwory Księdza Biskupa Zawitkowskiego, wyróżniają się pięknym tekstem, niosącym ze sobą przesłania, ważne dla każdego chrześcijanina i większość z nich nadaje się do zaśpiewania w czasie Mszy św.

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.


W tym miejscu chciałbym też serdecznie podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój cenny czas, przeszukali swoje zbiory i przysłali nowe lub nieznane pieśni i piosenki Księdza Biskupa. Wielkie dzięki.   :)
Jeśli ktoś byłby zainteresowany tymi utworami, do części z nich posiadam gotowe harmonizacje i chętnie się nimi podzielę.