Gdzie szukać nam opieki

Zaczęty przez PetBra, 22-06-2016, 11:07:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

PetBra

ŚPIEW NA WEJŚCIE
1. Gdzie szukać nam opieki * wśród trosk i łez powodzi, * gdzie, gdy się szczęście rodzi, * znów ronić wdzięczne łzy? * Do Ciebie biegnę, Ojcze, * w radości czy boleści, * bo dłoń Twa szczęściem pieści * i bóle koisz Ty.

GLORIA
2. Chwała, chwała w wysokości Bogu! * Anielskim śpiewem niebiosa grzmią. * Chwała, chwała w wysokości Bogu! * Także i ziemia łączy pieśń swą. * Więc kiedy szczęściem serce wzbiera mi * Ojcze, potężny Tobie hymn mój brzmi: * Chwała w wysokości Bogu!

CREDO
3. Gdy świat w ciemnościach cały był, * Bóg spojrzał wówczas nań * i wyrzekł doń: ,,Światło się stań!" * Wnet świeci niebios toń; * wnet życie składa Bogu dań, * czując opatrzną dłoń. * I wszystko śpiewa Bogu cześć * i śpieszy hołd Mu nieść, * i śpieszy hołd Mu nieść.

PRZYGOTOWANIE DARÓW
4. Wezwałeś mnie do życia, Panie, * światło Twych nauk dałeś mi, * cóż ja Ci mogę dać w zamianie? * Tylko dziękować po wsze dni, * tylko dziękować po wsze dni. * O, jaka radość! Za Twą miłość * miłości tylko żądasz Ty. * I miłość korna, tylko miłość * osuszyć może smutku łzy, * osuszyć może smutku łzy.

SANCTUS
5. Święty, Święty, Święty, * Święty jest sam Bóg! * Rozkoszą rozbrzmiewa * chór niebiańskich sług; * On sam bez początku * ciągle trwa, On sam, * od wieków świat trzyma, * nie zna czasu tam!

AGNUS DEI
6. Mój Zbawco, Mistrzu, Panie, * wszak powiedziałeś sam, * głosząc słowo zbawienia: * ,,Pokój mój daję wam!" * Baranku, coś Ofiarą * zmył brzemię naszych zmaz, * udzielaj nam pokoju * i sil Twą łaską nas.

KOMUNIA
7. Gdy widzę ogrom tej opieki, * którą otaczasz mnie i świat, * to przypomina mi się chwila, * gdyś w gronie Twoich uczniów siadł. * Łamałeś chleb i kielich dałeś, * mówiąc: ,,To Ciało me, ma Krew; * to powtarzajcie po wsze wieki, * bo to miłości mojej siew!"

ZAKOŃCZENIE
8. Panie, Ty przyjąłeś modły, * o, jak błogo duszy mej! * Znów do życia mam ochotę, * tylko łaską wspierać chciej. * Znów odczuwam wszędzie Ciebie, * w każdym miejscu, w każdy czas. * Bo świątynią Twą świat cały, * wszędzie głos Twój wita nas. * Pobłogosław nam, o Boże, * i łaską wytrwania sil, * a podzięką będzie praca, * póki starczy życia chwil! * Póki starczy życia chwil!

(Chorał ,,Droga do nieba", tom I, Opole 2008)

PetBra

Chorał ,,Droga do nieba", tom I, Opole 2008:

PetBra

Chorał ,,Droga do nieba", tom I, Opole 2008:

PetBra

Chorał ,,Droga do nieba", tom I, Opole 2008:

PetBra

Chorał ,,Droga do nieba", tom I, Opole 2008:

PetBra

Chorał ,,Droga do nieba", tom I, Opole 2008: