Ponowne wydanie "Śpiewnika Pelplińskiego"

Zaczęty przez Pius, 15-01-2015, 01:16:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pius

Ileż razy płakałem słuchając hymnów Twoich i kantyków, wstrząśnięty błogim śpiewem Twego Kościoła. Głosy te wlewały się do moich uszu, a gdy Twoja prawda ściekała kroplami do serca, parowało z niego gorące uczucie pobożnego oddania.
                                            -św. Augustyn z Hippony

knrdsk1

W imieniu Administracji Forum podpisuję się sześcioma rękami!!!
Sam zresztą już także wsparłem projekt finansowo i gorąco namawiam P.T. Użytkowników do wsparcia - już 100 zł daje własny egzemplarz śpiewnika, a przecież warto wspomóc to Dzieło i większymi sumami, nawet dla samej świetnej idei wydania jednego z najwspanialszych śpiewników!
A kto wie, może doczekamy wydania reprintu Mioduszewskiego, jeśli projekt "pelpliński" się powiedzie?! Drodzy!!! Do Dzieła!!!

Kefasz

#2
Tak, za 100 już śpiewnik? Na stronie tego nie było a Adam pisał że dopiero za więcej exemplarz z podziękowaniami.

Dobra, znalazłem, jest za 100 exemplarz :) to tyle wynosi ile własne wydrukowanie z byle jakiem spięciem. Dlatego warto sfinansować i uzyskać exemplarz :)
Pomniki tradycji śpiewaczej:
śpiewniki -> http://chomikuj.pl/Pjetja   !  11-II-14  !
1.Zbiór Pieśni Nabożnych=Śpiewnik Pelpliński=Keller
2.Śpiewnik Kościelny - Mioduszewski, Siedlecki
3.Cantionale ecclesiasticum - różne
4.książki dla kantorów i organistów
prócz tego; ministrantura, liturgika, łacina

knrdsk1

Niestety, nie stać mnie na furę i skórę (czyt.: skórzaną okładkę). Będę się musiał zadowolić wersją standardową. Jednak żeby choć standardu doczekać, musimy zebrać potrzebną kwotę!
DO ROBOTY!!!
I przekazujcie wszystkim potencjalnie zainteresowanym, cywilom i księżom, do parafii i klasztorów!

zolwikolew

Cytat: knrdsk1 w 15-01-2015, 17:51:54
W imieniu Administracji Forum podpisuję się sześcioma rękami!!!
Sam zresztą już także wsparłem projekt finansowo i gorąco namawiam P.T. Użytkowników do wsparcia - już 100 zł daje własny egzemplarz śpiewnika, a przecież warto wspomóc to Dzieło i większymi sumami, nawet dla samej świetnej idei wydania jednego z najwspanialszych śpiewników!
A kto wie, może doczekamy wydania reprintu Mioduszewskiego, jeśli projekt "pelpliński" się powiedzie?! Drodzy!!! Do Dzieła!!!
Że pozwolę sobie zacytować siebie, kiedym cytował klasyka :D  : "Słuszną linię ma nasza partia!"
Obym się mylił, ale mam wrażenie, że łatwiejsze byłoby zebranie funduszy na śpiewnik z nutami.
Bardzo proszę mi nie "panować". Mariusz sum

Pius

Udało się!  :D Zebrano całą kwotę, zatem projekt zostanie ufundowany. Teraz tylko czekać do czerwca, kiedy to planowane jest jego wydanie.  :)
Może teraz czas na Mioduszewskiego...?  ;D 
Ileż razy płakałem słuchając hymnów Twoich i kantyków, wstrząśnięty błogim śpiewem Twego Kościoła. Głosy te wlewały się do moich uszu, a gdy Twoja prawda ściekała kroplami do serca, parowało z niego gorące uczucie pobożnego oddania.
                                            -św. Augustyn z Hippony

knrdsk1

Być może nie wszyscy wiedzą - Śpiewnik X MMM również już został wydany!
Deo gratias!!! ;D