Jadwiga Śląska, św.: Cieszcie się dzisiaj wszyscy chrześcijanie [mp3]

Zaczęty przez Tomek Torquemada, 04-07-2007, 22:20:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tomek Torquemada

Według "Śpiewnika Kościelnego" x. Jana Siedleckiego, Wydanie Jubileuszowe, 1928

1. Cieszcie się dzisiaj, wszyscy chrześcijanie, * Łącząc swe hymny w dźwięczne, brzmiące głosy, * Bo Chrystus sługę świętą, naszą Panią, *  Jadwigę, zabrał w niebiosy.
2. Słońcem w obłoku świecąc śląskiej ziemi, * Rozliczne dary zlewała na ludy, * Jaśniała świetnie zasługi wielkiemi * Ta święta i swemi cudy.
3. Wznieś święta Pani do nieba błaganie * Za nas, Twe sługi, co prosim nieśmiale, * By czart nas zdradą nie strącił w otchłanie, * Swe groty wstrzymał zuchwałe.
4. Spraw, byśmy dzisiaj uczcili Jej święto, * Niebieski Panie, Królu dobrej chwały! * Wespół z niebiany, z ich czcią niepojętą, * By nasze hymny zabrzmiały.
5. Spraw to, prosimy, Boże Ojcze, Ciebie, * I Twojej Synu, i Duchu opieki, * Trójco odwiecznie królująca w niebie * Po wszystkie czasy i wieki.


Tomek Torquemada


teatrksiaz

Witaj Przodowniku!

Mam dwie prośby:
1. Wytłumacz mi dlaczego uważasz Benedykta XVI za Wielkiego...?
2. Proszę! Nie spiewaj. Błagam nie spiewaj, a jesli już to czynisz, to w towarzystwie osób, które umieją spiewać i Ciebie poprowadzą. A już z pewnością nie publikuj swego śpiewu!

Z góry dziękuję za spełnienie mych życzeń

teatrksiaz


Tomek Torquemada

Cytat: teatrksiaz w 04-06-2008, 18:36:23
1. Wytłumacz mi dlaczego uważasz Benedykta XVI za Wielkiego...?
A czemu mam odpowiadać na tak intymne pytanie osobie, która tu się dziś zarejestrowała i oprócz 2 postów z tego wątku nie włożyła niczego od siebie do tego forum?
Cytat: teatrksiaz w 04-06-2008, 18:36:23
2. Proszę! Nie spiewaj. Błagam nie spiewaj, a jesli już to czynisz, to w towarzystwie osób, które umieją spiewać i Ciebie poprowadzą. A już z pewnością nie publikuj swego śpiewu!
Fakt, nieco ciężkawo wyszło i chyba katar miałem podczas nagrywania. Ale do k*.* n*.* to nie jest nagranie artystyczne, tylko edukacyjne. Melodia jest poprawna, a jeśli się nie podoba, to nikt do słuchania nie zmusza.