Boże Dziecię witaj nam

Zaczęty przez Pablo, 07-07-2007, 16:24:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pablo

Boże Dziecię, witaj nam! * Boże Dziecię, witaj nam, * na sianeczku położony, * Aniołami otoczony, * niebios Pan, niebios Pan.

2. Synu Maryi, witaj nam! * Synu Maryi, witaj nam, * który gładzisz nasze grzechy, * otwórz źródło swej pociechy, * biednym nam, biednym nam.

3. Pobłogosław wszystkim nam, * pobłogosław wszystkim nam, * byśmy rośli w Twej miłości, * odrzucili nasze złości, * Boże daj, Boże daj.

Rorantysta

To mi nie wygląda na tradycyjną pieśń, ani kościelną.
Pablo, czy mógłbyś podawać źródła z których czerpiesz wpisywane tu teksty?

Pablo

Utwór pochodzi ze śpiewnika "Droga do nieba", jednakże śpiewnik jest w strasznym stanie, więc nie ma początkowych stron, co oznacza, że nie wiem z którego roku pochodzi.

Rorantysta

#3
Dziękuję. Czy inne wprowadzone przez ciebie pieśni też pochodzą z tego źródła? "Droga do nieba" to modlitewnik Wydawnictwa Św. Krzyża. Wydań miał sporo, bo jest oferowany między innymi w wersji komunijnej. Pierwsze wydanie było w 1948 roku. Od 2001 ukazuje się nowe wydanie z nutami.
Był jeszcze modlitewnik "Droga do nieba" ks. Skowronka z 1903 r., ale sądząc po formie wprowadzonych tekstów, to raczej nie z niego korzystałeś.

Tomek Torquemada

Mam "Drogę do nieba" z wyd. św. Krzyża w Opolu z roku 2002 i na pierwszy rzut oka zarówno treść jak i forma pokrywają się z wprowadzonymi przez Pabla.