Więzień w czyscu zatrzymany [mel]

Zaczęty przez knrdsk1, 09-07-2007, 07:55:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

knrdsk1

Więzień w czyscu zatrzymany, prosi na Jezusa rany, ratuj z ognia moją duszę, bo ja bardzo cierpieć muszę, o Jezu!

Za wszystkie dni i momenta życia mego i talenta, tam rachunek pokazano, na ciężkie męki mnie dano. O Jezu!

Ogień w czyscu bardzo ostry, obtoczył mnie płomień bystry, i zewsząd mnie ogień pali, nikt się nademną nie żali. O Jezu!

Gdym się z światem ja rozstawał, wtenczas mię każdy żałował, a gdym skonał choć widzieli, o duszy méj zapomnieli. O Jezu!

Córki, syny co płakali, gdy mię do grobu chowali, w tenczas niby żałowali; a teraz mnie zaniedbali. O Jezu!

Siostra z bratem chodzi stroną, chociaż mi Requiem dzwonią, i Requie wydzwoniają, o duszy méj nic nie dbają. O Jezu!

Miły Jezu cóż takiego, niemasz przyjaciela mego, żeby mnie teraz ratował, w mękach czyscowych salwował. O Jezu!

Córki, syny nie ratują, bracia, siostry téż nie dbają; przyjaciele, inni krewni, nikt o duszy méj nie wspomni. O Jezu!

Mają z pisma ogłoszenie, jak w czyscu palą płomienie, tam za moment grzéchu płonąć, we łzach gorzkich długo tonąć. O Jezu!

Dekret Boski nie w przemianie; co mnie dziś, tak się wam stanie. Uważaj każdy żyjący, na ogień w czyszczu gorący. O Jezu!

Przez Twą Jezu srogą mękę, podaj duszom w czyscu rękę, wyciągnij je zranionemi, z czysca rękami Twojemi. O Jezu!

Wprowadź z Twéj świętéj miłości, do niebieskiéj wesołości, niech się cieszą z Tobą Panem, aż na wieki wieków. Amen.



MRLudowiec

W mojej okolicy śpiewa się tę pieśń na nieco inną melodię. Dostępna w załączniku.

Tradycja.Poznań

W załączniku melodia z Klonowskiego, MIDI, nuty PDF i MuseScore spakowane w archiwum ZIP.
Ad maiorem Dei gloriam!