Ofiarujmy chwałę w wierze [mp3] [nuty]

Zaczęty przez Tomek Torquemada, 16-05-2007, 22:33:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tomek Torquemada

Ofiarujmy chwałę w wierze, Przy Wielkanocnéj ofierze; Gdy Baranek owce zbawił, Chrystus grzesznym pokój sprawił. Alleluja.
Z Bogiem Ojcem naszym Panem, Srodze na nas zagniewanym, Pogodził nas śmiercią srogą, Za nas lejąc krew swą drogą. Alleluja.
Śmierć i żywot zbyt przeciwną, Bitwę zwiedli bardzo dziwną; Żywot choć umarł prawdziwie, Zabity wszelako żywie. Alleluja.
Maryja racz powiedzieć nam , Coś widziała? czy żyje Pan? Widziałam grób już żywego, Patrzałam i na twarz Jego. Alleluja.
Widziałam Pana mojego, W chwale Swéj zmartwychwstałego; Widziałam dziwne widzenie: Aniołów, potnik, odzienie. Alleluja.
Powstał Pan kochanie moje, Ujrzy w Galilei swoje; Wierzmyż świętéj białogłowie, Bardziéj niż złych żydów mowie. Alleluja.
Jezu Królu wiecznéj chwały, I zwyciężco okazały; Wierzym żeś wstał z martwych żywy, Chryste bądź nam miłościwy. Alleluja.

Rorantysta

Tekst pieśni powstał na podstawie tłumaczenia ks. Stanisława Grochowskiego sekwencji wielkanocnej Victimae paschali laudes. Pierwotną formę sekwencji o różnej długości wersów przekształcono na pieśń zwrotkową z wersami o stałej długości.
Tekst łaciński i pierwotna postać tłumaczenia: http://spiewnik.katolicy.net/index.php?topic=634.0

TomekBaranek

#2
Melodia ze śpiewnika ks. Siedleckiego: http://piesni-nabozne.tumnus.info/ofiarumychwale.mp3

knrdsk1

Melodia wg X.M.M.Mioduszewskiego:

tomas_wawa

Melodia według "Psallite Domino" ks. Surzyńskiego (1908 r.) oraz "Śpiewnika kościelnego katolickiego" Tomasza Flaszy (1930 r.):

knrdsk1

Tekst wg: Śpiewnik Wrocławski 1865 ("Dostateczny...")

   Ofiarujmy chwałę w wierze,
Przy Wielkanocnéj ofierze;
Gdy Baranek owce zbawił,
Chrystus grzésznym pokój sprawił: Alleluja.
   Z Bogiem Ojcem, naszym Panem,
Srodze na nas rozgniewanym,
Pogodził nas śmiercią srogą,
Za nas lejąc krew swą drogą. Alleluja.
   Śmierć i żywot zbyt przeciwną,
Bitwę zwiedli bardzo dziwną;
Żywot choć umarł prawdziwie,
Zabity wszelako żywie. Alleluja.
   Maryja racz powiedzieć nam,
Coś widziała? czy żyje Pan?
Widziałam grób już żywego,
Patrzałam i na twarz Jego. Alleluja.
   Widziałam Pana mojego,
W chwale swéj Zmartwychwstałego;
Widziałam dziwne widzenie:
Aniołów, potnik, odzienie. Alleluja.
   Powstał Pan kochanie moje,
Ujźrzy w Galilei swoje;
Wierzmyż świętéj białogłowie;
Bardziéj niż złych żydów mowie. Alleluja.
   Jezu Królu wiecznéj chwały,
I Zwyciężco okazały:
Wierzym żeś wstał zmartwych żywy,
Chryste bądź nam miłościwy. Alleluja.