Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - martin1984

Strony: [1] 2 3
1
Warto poszukać w bibliotekach wojewódzkich.

2
Jest TYLKO JEDEN RYT RZYMSKI!!!
Najzupełniej się z panem nie zgodzę. Od ręki potrafię wymienić kilkanaście rytów rzymskich i to w zupełności pomijając ten nieszczęsny opublikowany przez Pawła potrzykroć szóstego.[/quote]

Szanowny Panie, Ryt Rzymski jako główny jest Jeden. Natomiast to z niego jako Matki wszystkich rytów Rzymskich powstały inne ryty, które są zatwierdzone przez św. Piusa V papieża w Bulli Quo Primum Tempore. Proszę zauważyć, że tylko te ryty, które miały w 1570 roku!!! co najmniej 200 lub więcej lat. Dlaczego? Aby w dobie rozpoczętej rewolucji protestanckiej nie było żadnych wątpliwości, czy ów ryt jest wolny od herezji protestanckiej czy też nie. Natomiast myli Pan wielość rytów zatwierdzonych z formami rytu. A to są dwie różne sprawy. A wiadomo, że ryt Rzymski nie może być stopniowalny, bo wtedy zaprzecza:
1. że jest Jeden Pan Bóg w Trzech Osobach Boskich
2. że jest Jeden Święty Katolicki i Apostolski Kościół
3. że jest jedno prawo modlitwy lex orandi, które jest wyrazem prawa wiary lex credendi.
Ponadto, nowa msza nie należy do Rytu Rzymskiego, ani też nie może stanowić jedną z wielu form rytu Rzymskiego, ponieważ zakazuje tego moc po wieczne czasy Bulli Quo Primum Tempore św. Piusa V papieża.
Wykazane jest, że nowa msza powstała wg wytycznych masonerii przy współpracy ażże 6 heretyków protestantów, którzy poprzez analizę wykreślali wszystko to, co mogło niejako urażać heretyków. Nowa msza nie należy do Kościoła Świętego, stąd też jest nieważna, nielegalna, heretycka (sprotestantyzowana, zjudaicyzowana, zhumanizowana). To zapowiedziana ohyda spustoszenia w Piśmie Świętym, oraz wypełnienie proroctwa Matki Bożej w La Salette, która grzmiała, że na krótki czas przed powtórnym przyjściem Pana naszego Jezusa Chrystusa, nie będzie ważnie sprawowanej Mszy Świętej w Kościele Świętym. Oczywiście to nie ma nic przeciwko z nakazem Pana Jezusa, który postanowił, aby czynić to na Jego Pamiątkę po wieczne czasy. Ponieważ Msza Święta oficjalnie została zniesiona w Kościele Świętym i zastąpiona cielcem bałwochwalczym, a Msza Święta sprawowana jest jedynie w katakumbach, bądź za zgodą tzw. biskupów sekty masońskiej tzw. kościoła posoborowego, która to sekta poprzez fałszywy ekumenizm ewoluuje do powstania jednej światowej religii tj. antykościoła antychrysta realizując plan masonerii Nowego Porządku Świata (NWO). Nieważne są również wszelakiego rodzaju indulty zezwalające na sprawowanie takiej Mszy Świętej, bo tej Mszy Świętej nikt nie może zakazać, ani też nic zmienić ani narzucić nic innego nikomu. Każdy kapłan zobowiązany jest tylko i wyłącznie po wieczne czasy sprawować Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej Wszechczasów. Jakiż to będzie ogromne zawodzenie i płacz na Sądzie Bożym u każdego przede wszystkim kapłana jakiego stopnia by nie był mianowany nawet papieże, a także i wierni, za to sprzeniewierzenie w wierze, za odstępstwo w wierze rzymsko-katolickiej. Jakaż wielka odpowiedzialność przed Panem Bogiem za to całe judaszowe zdrajstwo będą musielić wszyscy odpowiadać, jeśli się nie opamiętają za wczasu i się nie nawrócą powracając na Łono Kościoła Świętego odrzucając herezję modernistyczną.
Nowa msza, nowa teologia wyzwolenia i humanizmu, trwanie w sekcie masońskiej tzw. kościoła posoborowego i jej akceptacja wraz z przyjmowaniem jej warunków dla Rzymskiego Katolika jest nie do pogodzenia z wiarą rzymsko-katolicką!!!

3
Mała uwaga Drodzy zacni Przedmówcy!
Po pierwsze, nie ma żadnych form Rytu Rzymskiego dzielącego się na zwyczajny czy nadzwyczajny. Jest TYLKO JEDEN RYT RZYMSKI!!! Jeżeli ktoś ma z tym problem, to zalecam studiowanie Bulli Quo Primum Tempore św. Piusa V papieża oraz dokładną analizę powstawania masońskiego heretyckiego niekatolickiego (sprotestantyzowany, zjudaicyzowany, zhumanizowany) i nielegalnego rytu nowej mszy.
Po drugie, co do odmawiania przez kapłana Kanonu. Jako wiernego uczestniczącego we Mszy Świętej jakieś przygrywki w tym czasie uważam za niedorzeczne. Brak szacunku do ciszy!!! Myślę, że zamiast organista miałby w tym momencie (najczęściej po Podniesieniu) bzdęgolić (przepraszam za określenie), które też niestety u wiernych nie pozwala na skupienie myśli w rozważaniu Męki i Śmierci Pana Jezusa, lepiej mu było, aby w tym momencie po skończonym zagraniu Sanctus klęcząc adorował i rozważał Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Wiem, ze może się tu ktoś znaleźć, twierdząc, że po Podniesieniu organista kiedyś grał pieśni o Najświętszym Sakramencie. Tyle że tu trzeba wspomnieć, to jest rodzaj Mszy Ludowej śpiewanej stąd powstawały owe pieśni mszalne podzielone na części odpowiadające Mszy Świętej jak Introit, Gloria, Ewangelia, Credo itp.
Natomiast, gdy nie jest to Msza Ludowa śpiewana powinno zachować się ciszę, bo nawet we Mszy Ludowej śpiewanej mamy przeważnie 1 lub 2 zwrotki w zależności od danej pieśni mszalnej po Podniesieniu.
To tyle moich uwag. 

4
Witajcie, proszę o pomoc.
Czy posiada ktoś całość pieśni pogrzebowej śpiewanej wg melodii Z dawna Polski Tyś Królowo śpiewanej na Polesiu:

1.   Z Przenajświętszej Mszy Ofiary, Panie nasz, *  Przebacz Jezu zmarłym karę, Chryste nasz. * Przez Maryi przyczynienie, * Świętych Pańskich się wstawienie, * Daruj winy, skróć cierpienie * Jezu nasz.
2.   Matko nasza litościwa, Maryja, * Ach przemów do Syna słowo, Maryjo, * Prowadź dusze przed Tron Boga, * Niech jej minie kara sroga * Uproś litość Matko Droga, * Maryjo.

5
Ostatni dzwon (1 wersja)

[1] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * Jak wiele dusz obudził on. * Gdy przyjaciele żegnałem Was, * Słyszałem dzwon ostatni raz.
[2] Nie żyją już radosne dni, * Choć pamięć ich tak świeża tkwi. * I wiele, ach, nie żyje już * Wesołych tych młodzieńczych róż.
[3] Podobny mnie też czeka los, * Żałobna pieśń i smutku głos. * W dolinie wiatr rozniesie wzdłuż * I śladu zeń nie będzie już.
[4] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * Jak wiele dusz pobudza on. * A tak nie ja, lecz będzie on, * Opiewać ten ostatni dzwon.
[5] A gdy zasnąłem tym twardym snem, * Nie zbudzi dzwon ni jego hymn. * Bo dusza ta opuszcza was, * Nie zbudzi dzwon ostatni raz.
[6] Ostatni raz żałobny ton, * Przy pożegnaniu w rozstaniu on. * W trumnie na cmentarzu prowadzi on, * W dolinie ciszy, gdzie wieczny dom.

Ostatni dzwon (2 wersja)

[1] Ostatni dzwon, ostatni dzwon... * Jak wiele Dusz pobudza on. * O błogich dniach, o miejscach tych, * Gdziem ujrzał świat, dom ojców mych. * Refren: [: Najmilsi tam, żegnają Was, * Słyszałem dzwon ostatni raz :]. /2x/
[2] Nie ujrzę ja, tych błogich dni, * Choć pamięć ma wciąż o nich śni. * Nie ujrzę ja, nie ujrzę już, * Tych błogich dni, kwiatów i zórz. * Refren: [: I żaden ich nie zbudzi ton, * Nie zbudzi ich ostatni dzwon :]. /2x/
[3] Podobny i czeka mnie los, * Żałobną pieśń i smutku głos. * W dolinie wiatr rozniesie wzdłuż, * I przyjdzie Pan, wieszcz innych już... Refren: [: I już nie ja, lecz będzie On, * Opiewał w snach ostatni dzwon... :] /x2/

Ostatni dzwon (3 wersja)

[1] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * Jak wiele dusz pobudza on.  * Gdy swą rodzinę, żegnałem was, * Słyszałem dzwon ostatni raz.
[2] Nie ujrzę już radosnych dni,  * choć pamięć ich świeża się tkwi; * I wielu z nich nie żyje już  * Młodzieńczych tych wesołych dusz.
[3] Podobny mnie też czeka los, * Żałobne pieśni, smutny głos  * W dolinie wiatr rozniesie wzdłuż * I śladu tego nie będzie już.
[4] W mogile ciemnej położą cię * I żółtym piaskiem zasypią cię, * Słońce promieniem ogrzeje grób. * Kochana(y) mamo/siostro (tato/bracie) – spoczywaj tu.
[5] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * Jak wiele dusz pobudza on. * A jak nie ja, to będzie on, * Obcować ten ostatni dzwon.
[6] Przy pogrzebaniu ostatni dzwon  * W trumnie na cmentarz prowadzi on, * W krainę ciszy, gdzie wieczny dzwon, * Prowadzi ten ostatni dzwon.
[7] A gdy zaśniemy wiecznym snem, * Nie zbudzi dzwon i jego hymn, * Bo dusza Twa spoczywa w nas, * Nie zbudzi dzwon ostatni raz.
[8] O Boże mój, już zniosłeś dni, * Co najpiękniejsze były mi, * I chociaż śmierć już przy mnie jest * Ja będę żyć w ojczyźnie tej.


Ostatni dzwon (4 wersja)

[1] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * do niebios bram rozdziera się.  * Rodzinę swą, przyjaciół swych, * pożegnasz już ostatni raz.
[2] Niech Bóg ci da nagrodę swą, * po trudach swych spokojnie śpij. * Na krótki czas, żegnamy cię, * bo Bóg i nas powoła tam.

6
Istnieje aż 4 lub 5 wersji tej pieśni.

7
Prośby o pomoc / Odp: Mam piękny dom - prośba o tekst
« dnia: 28-09-2017, 21:37:49 »
Nie ma za co ;) wstawiam też nuty. Tyle że tamten tekst pod nutami zawiera błędy. A 1 zwrotce prawidłowo powinno być:

1. Przez ziemskich dróg zawiłych stron; przez krocie walk nieustannych burz; kieruje Bóg kroki myśli me; do Nieba Bram do Rajskich Wzgórz.

Jeżeli ma Pan inne pieśni pogrzebowe ale takie niestandardowe spoza śpiewników ogólno dostępnych np. Jeżeli by miał Pan od tzw. śpiewaków pogrzebowych byłbym niezmiernie wdzięczny.
Posiadam tego ponad 250 pieśni bo wydaję specjalny modlitewnik o śmierci konaniu czuwaniu modlitewnemu przy trumnie i za Dusze Czyśćcowe.

8
Prośby o pomoc / Odp: Mam piękny dom - prośba o tekst
« dnia: 24-09-2017, 17:23:41 »
Podjąłem się spisu tekstu owej pieśni pogrzebowej.

1. Przez ziemskich dróg zawiłych stron, * przez krocie walk, nieustannych burz, * Kieruje Bóg kroki, myśli me, * Do Nieba Bram, do Rajskich Wzgórz.
Refren: Mam piękny dom, hen nad gwiazdami, * Tam wiecznie hymn radości brzmi, * Tam smutek nic grzech serc nie plami, * Tam wiernym Bóg otwiera drzwi.
2. Niebiański Dwór zbudował Pan, * Z Miłości Krwi i z Łaski Swej, * Więc złotem lśni rubinem ścian, * Perłami szyb odejść doń chciej.
3. Gdy pokój chcesz w swym sercu nieść, * Osuszyć łzy, ukoić ból. * Zwyciężaj grzech, i duchem wzleć, * Gdzie Zbawca Twój i Niebios Król.
4. W Przybytku Twym ja Ojca mam, * On w chwilach złych mi daje dłoń, * Wśród życia burz pośpieszę tam * I złożę Mu na Pierś swą skroń.

Jeżeli ktoś wyłapał mimo jednak inny tekst, to proszę o poprawienie.

9
Czy posiada ktoś ten śpiewnik w wersji pdf bądź innej wersji elektronicznej i mógłby mi go użyczyć?

10
Pragnę wydać to w wersji papierowej modlitewnika żałobnego. Oczywiście jak opracuję zapis nutowy będę systematycznie udostępniał.

11
Czyżby w Waszych parafiach (regionach) tradycja zginęła modlitw i pieśni podczas czuwania przy zmarłym? Skoro tak mało osób się tą tematyką raczyło się tylko zainteresować? Pomyślcie, jaki będzie wasz pogrzeb, skoro tradycja zaginie, z czego będą się modlić za was, skoro tej tradycji nikt nie chce podtrzymać? Zbieram materiały, by je później wydać, aby tradycja pogrzebowa modlitw i pieśni za zmarłego nie zaginęła. Chodzi mi o te pieśni, modlitwy, które nie są jeszcze udostępnione na tym forum, a które posiadają tzw. śpiewacy pogrzebowi. Jeżeli chodzi o pieśni, to warto aby były z zapisem nutowym, bądź dokonano nagrania nieznanej pieśni by potem móc zrobić zapis nutowy. Aby mogły z niej korzystać przyszłe pokolenia.

12
Prosiłbym o nuty jeżeli ktoś posiada, a jak nie, to czy ktoś mógłby z odsłuchu powyżej podanego źródła napisać wersję zapisu nutowego tejże pieśni.

13
Pieśni na Wielki Post / Odp: O Jezu mój o Zbawco mój
« dnia: 08-08-2016, 00:49:40 »
Są dwie zwrotki i nawet jest wersja co do zmarłych:
2. O Jezu mój, o Zbawco mój, ciężko pod krzyżem padasz, *
    Najświętszą Twarz skrwawioną tak, w Krwi Głowa cała tonie. *
    O Jezu nasz, o Zbawco nasz, Ty co duszami władasz, *
    O ratuj nas, gdy przyjdzie czas, wśród życia i po zgonie.
3. O Jezu mój, o Zbawco mój, z Ran Twoich Krew płynąca, *
    Ochłodą jest, osłodą jest, duszom w czyśćcu cierpiącym. *
    O Jezu nasz, o Zbawco nasz, przez Krew Twą prosim Ciebie, *
    O skrócić racz, ich cierpień czas, racz przyjąć ich do Siebie. Amen.


14
Może ktoś przetłumaczyć zwrotki tej pieśni z niemieckiego? Albo posiada w wersji polskiej?

15
Pieśni za zmarłych / Odp: Już ostatnia iskra
« dnia: 06-12-2015, 03:52:41 »
Czy ktoś posiada nuty do tej pieśni? Co myślicie, by ją zaśpiewać na melodię: Miałem ci ja w sercu...?

16
Czy ktoś posiada cały tekst tej pieśni pogrzebowej?

I.  Płyną dni i płyną lata, * wszystko w świecie zmienia się. * Lecz z tamtego nikt już z świata * Nie powróci nie, ach nie!
II. Toć oddając tę przysługę * Pożegnał nas na krótki czas. * Bóg i Stwórca tego świata * Nas powoła w każdy czas.

17
Czy ktoś zna i mógłby udostępnić nuty i całość tekstu tej pieśni pogrzebowej?

18
Jeżeli coś posiadamy, to udostępniajmy, a nie zadawajmy głupich pytań.

19
Czy ktoś zna słowa tej pieśni pogrzebowej:

"O jak błogo mi się śpi, o jak dobrze mi się śni, o Tobie Jezusie, Synu Maryi. Któryś za nas cierpiał na Kalwaryji".

Nadal poszukuję pieśni śpiewaną na melodię pieśni Kiedy w jasną spokojną cichą noc, której słowa są zmienione i brzmią z początku tak:
"Kiedy życie me skończyło się, i rozstania nadszedł czas..."

Jeżeli znacie jakieś inne mało znane pieśni pogrzebowe szczególnie od osób śpiewaków pogrzebowych, chętnie je przyjmę. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

20
Witajcie, czy ktoś posiada może pełny zapis litanii nowenny bodajże do Serca Maryi, która jest ułożona na wzór Litanii Loretańskiej, która została opublikowana w książeczce "Nowenny do Najświętszej Maryi Panny" ks. Siedleckiego wyd. 1884 roku?

Podam przykład:
Kyrie eleison! Panie, w którego ręku są losy życia i śmierci naszej, zmiłuj się nad nami.
Chryste eleison! Chryste, Któryś nas z niewoli grzechu i śmierci wiecznej nas wybawił, zmiłuj się nad nami.
...
Matko Łaski Bożej, abyśmy tej łaski przez grzechy nie utracili, módl się za nami
...
Panno roztropna, abyśmy Twojej roztropności w szukaniu wiecznego dziedzictwa naśladowali, módl się za nami. itd.

Będę wdzięczny za okazaną pomoc.

21
Pieśni za zmarłych / Odp: Miłosierny Panie
« dnia: 16-05-2015, 01:03:37 »
Zamieszczam nuty tej pieśni, ponieważ autor tematu czy osoby posiadające już nuty nie kwapią się, aby udostępnić nut tej pieśni na forum, by zahamować niekończącą się ilość postów z prośbami o nuty.
Taka mała dygresja do adminów tego forum, a szczególnie do tych, co publikują tematy: jeśli posiadamy tekst pieśni oraz nuty, to publikujmy całość, a nie tylko połowę. A jak nie chcemy się z czymś od razu się podzielić, lecz czekać na prośby o wysyłanie nut, to lepiej wcale nie publikujmy swoich wypocin, bo forum nie zostało w tym celu założone. Co innego, gdy nie mamy nut owej danej pieśni, a potrzebujemy, to jest różnica i służy temu rozdział PROŚBY, a nie w rozdziałach forum, gdzie publikujemy teksty pieśni wraz z zapisem nutowym!!!

Poniżej, zamieszczam również otrzymane nuty do tej pieśni, by w końcu zahamować tę lawinę niekończących się próśb.

22
Wielu się tutaj oburza na pieśni, które są wyłącznie do użytku poza liturgicznego a stosowane jedynie podczas czuwania modlitewnego przy zmarłym. Więc dla przedmówcy małe przypomnienie.

23
Szkoda, że temat nie znajduje u innych zainteresowania... Widać że wielu woli najlepiej zmarłego już pochować zaraz gdy umrze aniżeli trwać na modlitwie. Czy naprawdę nikt nie potrafi nic udostępnić, popytać, zdobyć materiały?

24
Jak publikujemy jakieś pieśni, to można od razu również zamieścić zapis nutowy, aby wiedziano na jaką melodię się śpiewa daną pieśń, a tak taka pieśń nie jest do użytku. Bo i tak się tej pieśni nie wykorzysta, skoro zna się tekst a nie zna się melodii...

25
Niestety, Tomku, "nowotwory" produkowane skrycie jak "księżycówka" gdy jakieś objawienia prywatne jeszcze nie są potwierdzone przez Kościół, potem nagle wraz z upublicznieniem kultu wypełzają z cienia. Najgorsze w tym wszystkim, że jako "naturalne" uważa się, że te produkty "muszą" automatycznie trafić do oficjalnej liturgii, a przy okazji niejako zapomina się, że każdy śpiew przeznaczony do użytku liturgicznego winien być zatwierdzony przez kompetentną władzę kościelną (stosowną Komisję Konferencji Episkopatu).

Ty jesteś cały nowotwór... widać jaką masz wiedzę o objawieniach prywatnych - zerową. I potem takie głupstwa i brednie na forum publicznym przez takie osoby są wypisywane.
Powyższa pieśń jest zatwierdzona, zamieszczona została w śpiewniku Fatimskiej Pani i posiada imprimatur bp Andrzeja Czaja biskupa opolskiego (Opole, 8.12.2012).
Proszę wpierw zgłębić swoją wiedzę a później się wypowiadać, i nie wprowadzać w błąd innych.

Strony: [1] 2 3