Tradycyjne śpiewanie > Nasze śpiewniki i inne źródła pieśni

Propozycje dotyczące działu "Nasze śpiewniki i inne źródła pieśni"

(1/2) > >>

Kefasz:
Proponuję dokonanie klasyfikacji nabożnych śpiewników polskich. Przestrzennej - według miejsca publikacji, czasowej - daty pierwszego i ostatniego wydania oraz według grupy docelowej.
W nowym temacie, aby uporządkować to co jest napisane po wielu miejscach.

Przykład:
Śpiewnik Kellera - diecezja Pelplińska, 1871, target: Polacy w kujawsko pomorskim, prusiech. Do dziś używane w odpisach na na Kurpiach.

Cel; aby każdy mieszczuch nawracający się do korzeni wiedział, z czego śpiewano w jego stronach i docelowo jaki śpiewnik pożytecznie kupić.
Z czego śpiewano w Warszawie? Z czego w Siedlcach? Z czego w Piotrkowskim, w Częstochowie? To są rodzinne strony moich przodków a ja nie wiem co oni śpiewali. Obawiam się że więcej osób może mieć ten problem.

Rorantysta:
W tym wątku proszę wpisywać propozycje i uwagi dotyczące zawartości i organizacji  tego działu.

dex:

--- Cytuj ---... Z czego w Siedlcach? ...
--- Koniec cytatu ---
Jak to z czego? Z Siedleckiego!  ;)

knrdsk1:

--- Cytat: dex w 08-03-2010, 17:46:10 ---
--- Cytuj ---... Z czego w Siedlcach? ...
--- Koniec cytatu ---
Jak to z czego? Z Siedleckiego!  ;)

--- Koniec cytatu ---
;D
A swoją drogą ja również jestem zainteresowany śpiewnikami siedleckimi - mój ojciec pochodzi z parafii Domanice, gdzie do dziś pięknie śpiewają, a ja mam nadzieję wreszcie tam pojechać w lecie na rekonesans, to może czegoś się dowiem...

Kefasz:
Mam drugą propozycyję: By wytrawieniu w śpiewaniu kościelnym powiedzieli, jakiego śpiewnika, bądź zestawu używać w kościele, tak aby wszystkie nabożeństwo można było odprawić, ale w nawale staroxerów nie utonąć, tak by było letko nosić, a pobożność nie ucierpiała.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej