Witam na nowym forum

Zaczęty przez Tomek Torquemada, 05-05-2007, 17:07:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tomek Torquemada

Witam wszystkich odwiedzających nowe forum dyskusyjne poświęcone śpiewowi kościelnemu, przede wszystkim szeroko pojętemu chorałowi gregoriańskiemu oraz tradycyjnym pieśniom kościelnym. Mam nadzieję, że forum nasze stanie się platformą wymiany informacji oraz sposobem na zintegrowanie środowisk zainteresowanych śpiewem liturgicznym rozsianych po naszym kraju.

pozdrawiam serdecznie i zapraszam do rejestrowania sie na forum spiewnik.katolicy.net

wasz Administrator :-)

Benonita

+

Witam wszytkich  ;D

Bardzo się cieszę z powstania forum.

z modlitwą

Benonita

heavy drummer


triodante

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus ! Witam wszystkich.

MzG

Witam Wszystkich!  ;D Bardzo się cieszę, że takie forum  jest. :) Mój udział będzie raczej bierny, bo dużo już widzę do przyswojenia a sam do dodania mam raczej niewiele ;-)

8)

L'organiste

Ja bym też chciał się przyłączyć do tych ogólnych powitań i wyrazić swoją radość z tego, że powstało takie forum!
Mam nadzieję, że dużo z niego skorzystam, ale i sam wniosę co nieco ciekawych treści.
Szczęść Boże!

Teresa

Również witam wszystkich serdecznie!

Jędrek

Witam wszystkich serdecznie! :) Bóg zapłać Adminowi za powołanie do życia tego forum. Hardgregorian rulez!

Tomek Torquemada

Cytat: Jędrek w 08-05-2007, 12:12:33
Hardgregorian rulez!

E tam, żaden hardgregorian... Według najnowszych teorii to śpiewy bizantyńskie:

http://www.youtube.com/watch?v=OEn6YqLJnAY#GU5U2spHI_4

:-)

Jakub Polak

Laudetur Jesus Christus!
Witam wszystkich użytkowników tego forum.

Hyacinthus z Rządkowic

Miło mi niezmiernie, że takie miejsce w sieci powstało. Chorał gregoriański uprawiam na tyle, na ile pozwala liturgia posoborowa. Tzn. mówiąc precyzyjniej, na ile pozwala czcigodne duchowieństwo w bardzo niewielkim wycinku możiwości zakreślonych w dokumentach posoborowych. Bywalcom różnych muzycznych miejsc w sieci pewnie jestem znany. W miarę jak będę zapoznawał się z treścią niniejszego forum - będę się starał odzywać.

Pozdrówka dla wszystkich.

Piotr

Witam wszystkich użytkowników tegoż forum jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się znaleźć to forum, forum dla ludzi których Chorał Gregoriański oraz oprawa muzyczna w naszych Kościołach nie jest obojętna. 

TomekBaranek

W ogóle, to muszę się poddać 'samoobywatelskiej krytyce'  ;) bo jestem na forum od kilku dni i jeszcze się nie przywitałem.
Bardzo się cieszę, że trafiłem na Forum :)
aby dzielić z Państwem swoje zamiłowanie do śpiewu nabożnego.
Tak się czasem zastanawiałem, dlaczego ja tak lubię ten śpiew, przecież on jest taki niedzisiejszy.
I na trop naprowadziły mnie 'Opowieści z Narnii': tak bardzo go lubię, bo w nim jest coś z Nieba.
Olbrzymią radością napawa mnie więc fakt, że Tych, którzy dojrzeli w nim Niebo jest więcej.
Serdecznie pozdrawiam  :)
Tomasz Baranek

Tomek Torquemada

Lubię ludzi, którzy lubią opowieści z Narnii :-)

Piotr Wójcik

Witam wszystkich forumowiczy :)

www.stawnicki.pl


Szymon Hałdziorz

#16
Witam
Jestem Sztygar. Zimą 2004 roku założyłem Forum Dyskusyjne Miłośników Organów Kościelnych ( obecnie przekształcone w Ogólnopolskie Forum Organowe). Jako dysydent nie mam żadnego wpływu na politykę OFO. Od kilku lat błądzę w ciemnościach, jednakże powoli docieram do Światła!

Moja uwaga! Szata graficzna forum jest beznadziejna! W sieci można znaleźć setki darmowych "skórek" dla skryptu, ot, choćby tutaj:
http://custom.simplemachines.org/themes/

Nie ukrywam że nie zamierzam pozostać biernym obserwatorem. Chcę zreformować to forum! By polscy organiści i wszyscy miłośnicy tradycyjnej liturgii, znaleźli tutaj godne miejsce do dyskusji. Bowiem obecnie to co reprezentują kolesie z OFO, jest karykaturą forum dyskusyjnego.

knrdsk1

W imieniu Administracji Forum dziękuję bardzo za propozycję współpracy, chętnie przeczytamy propozycje, choć musi Kolega wiedziec, że nie było i nie jest naszym zamiarem tworzenie forum dla dyskusji, są one raczej ubocznym efektem takiego kształtu strony poświęconej zbieraniu starych tekstów w ich pełnej treści.
OFO miałem wątpliwą przyjemność przeglądać kilkukrotnie i niestety przyznaję że czytałem je z przykrością. Uważem jednak że nie powinniśmy iść w taką lub podobną stronę. Pieśni sa naszym żywiołem i ich zbieraniu nadal chcemy się poświęcać.

Araghorn

Witam Wszystkich!

Jestem na Forum od dzisiaj. Nie grałem bardzo długo, a że przyszła potrzeba zostania organistą w mojej parafii (w Anglii), będę potrzebował Waszej pomocy o wiele bardziej niż ja będę w stanie służyć Wam jakąś wiedzą czy doświadczeniem i proszę Was z góry o wybaczenie tej dysproporcji. Mam za sobą rok w PAT-owskim Instytucie Liturgicznym (teraz chyba nazywa się inaczej), a wcześniej krakowskie Liceum Muzyczne. Mam w rodzinie kilku organistów, ale sam kiedyś, przez głupotę młodości, przeciwko organistowaniu się zbuntowałem; teraz zaczynam żałować.

ukłony
Araghorn