Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mitokar

Strony: 1 2 [3]
51
Dwa lata temu zakupiliśmy taki rzutnik płacąc 9.500 tys. Jednak taka kwota się opłaca. Nie trzeba folii, drukowania, ramek, roboty, wkładania i wykładania. Wszystko pod ręką. Można od razy wyszukać lub napisać, bo jest opcja pisania czyli klawiatura, bezpośrednio podłączyć do tego komputerka i wrzucić na ekran. To trzeba mieć, by wiedzieć. Życzę wszystkim takiego sprzętu.

52
Śpiew a liturgia / Odp: Liturgia Godzin
« dnia: 11-11-2009, 19:36:25 »
Ostatnio wydano nową książeczkę zawierającą melodie do Liturgii Godzin. Wszystko praktycznie można śpiewać. Wspaniała rzecz. Nie pamiętam kto wydał.

53
U mnie w też tego się nie praktykuje  :( Nigdzie nie słyszałam. Szkoda.

54
Rocznica Poświęcenia Bazyliki na Lateranie ( 9 listopada )

W - Boże obdarz Kościół Twój
P.d.- Com przyrzekł lub Ciebie całą duszą pragnę (zwr.2)
K- Panie,pragnienia ludzkich serc
U-Czego chcesz od nas Panie
Z-Weź w swą opiekę lub Ty, wyzwoliłeś nas Panie

Propozycje dr.Maria Szymanowicz KUL

55
Prośby o pomoc / Odp: PROŚBA O POMOC
« dnia: 08-11-2009, 21:10:54 »
Najpierw trzeba zapytać ile oni mają w tygodniu dni wolnych, bo z tego co wiem to są ciągle zmęczeni od nadmiaru wolnego :D W umowie powinno być zaznaczone,a jak na czarno to niestety  :D Przy podejmowaniu pracy trzeba zawsze uzgodnić. W mojej parafii, nie ma komu spowiadać i codziennie rano msza jest zawsze z opóźnieniem, bo zasypiają  :D

56
To chyba będzie rok C

W- Boże wieczny, Boże żywy
P.d.-Boże mój,spragniony jestem Ciebie,
      lub Ciebie całą duszą pragnę
K- Jezu, Jezu do mnie przyjdź
U- Czego chcesz od nas, Panie
Z- Niebiosa, rosę spuśćcie nam z góry

Propozycje dr.Marii Szymanowicz -KUL

57
Szwarc, mydło i powidło / Odp: Równy śpiew
« dnia: 07-11-2009, 09:53:30 »
Jeśli chodzi o moją parafię to niestety, Proboszcz nic w tej kwestii nie zrobi. Po drugie jak już chodzi o skarbnicę pieśni to też nie mogę się pochwalić, bo kiedy rzutnik się zepsuł to po pierwszej zwrotce wszyscy się wyciszali nie znając następnej. Trudny temat. Gratuluję tym, którzy takich problemów nie mają lub są wyjątkowo tolerancyjni. Może są i tacy, którzy poddają się i zaczynają grać na nutę tych śpiewaczek!Pozdrawiam.

58
Szwarc, mydło i powidło / Odp: Równy śpiew
« dnia: 06-11-2009, 20:51:12 »
No właśnie, nie ulegam, ale mnie czasami ponosi i jak przyśpieszę to tchu nie mogą złapać ;D Za grosz kultury nie mają. Straszne katusze dla nas organistów.

59
Szwarc, mydło i powidło / Równy śpiew
« dnia: 06-11-2009, 13:34:13 »
Mam pytanie, może ktoś umie sobie dać z tym problemem radę i podpowie co czynić. Jak wyrównać śpiew podczas mszy. Mamy w wielu parafiach takie panie, które lubią być najbardziej słyszane i w tym momencie nie potrzebny jest organista, gdyż ciągle go przekrzykują >:(  Przy nauce pieśni jest wszystko ok. Kiedy już załapie melodię zaczyna się to samo.Po swojemu i aby głośniej. Jak się zejdzie ich kilka to wtedy jest super! Nie wiadomo co grać tak się drą!  Zwrócić uwagę z góry to śmiertelna obraza. Może Państwo mają jakieś antidotum na te rozdarte damy  :-\ Pozdrawiam.

60
Wracając do tematu rzutnika, powiem, że jest to na dzisiejsze czasy jedyne pozytywne rozwiązanie. Śpiewniki nie zdają egzaminu.Zanim panie wyjmą okulary i znajdą tekst to już po pieśni. Mam u siebie rzutnik komputerowy. Jest to super sprawa.Kiedy wychodzi do ołtarza np. Rekolekcjonista i zaczyna czegoś uczyć, można natychmiast tę piosenkę-pieśń napisać i rzucić na ekran. Bez wyświetlania nie ma dzisiaj śpiewania. Wiem to po swoich Parafianach. Jak wyświetlam to Kościół brzmi, a jak się coś zepsuje to i im głosy z pamięcią szwankują :) Niestety takie są realia dzisiejszego świata. Trudno tutaj mówić o estetyce, kiedy patrzymy na efekty w śpiewaniu :) Przez ten rzutnik nauczyłam wiele, wiele pieśni.Pozdrawiam.

61
Proszę pisać, kto dobiera pieśni, organista czy ksiądz?

62
Prośby o pomoc / Odp: Prośba o tekst i nuty
« dnia: 04-11-2009, 17:54:05 »
Wysyłam na pocztę.

63
Któż to gra takie pioseneczki oazowe jak "Ofiaruję Tobie" w Uroczystość Wszystkich Świętych???? Litości!!! Powaga liturgii, a tu takie rzeczy. Jak się nie wie co grać to wejść  do internetu i poszukać u fachowców. Właściwie to tylko świadczy o przygotowaniu liturgicznym. Z tej biedne ziemi tez nie pasuje w taki dzień. Pozdrawiam.

64
Prośby o pomoc / Odp: PROŚBA
« dnia: 29-10-2009, 18:38:21 »
Wysłałam, a o kapłanie nie mam.jak dostaniesz to mi podeślij, dobrze? Dzięki

65
Prośby o pomoc / Odp: Prośba o nuty
« dnia: 28-10-2009, 21:39:02 »
A czy ktoś ma nuty do pieśni czy piosenki, bo nie wiem: Hostia i kielich ten ? mitokar@poczta.onet.pl

Dziękuję.

66
Prośby o pomoc / Odp: Pieśni Maryjne
« dnia: 28-10-2009, 21:16:43 »
Muszę się tym podzielić, he, he. W jednej parafii w Ustrzykach, proboszcz sie wręcz obraża i ma pretensję do organistki, że nie chce grać piosenek religijnych na mszach. Ma z tym kłopoty, bo jest tradycjonalistką i gra pieśni tradycyjne. Kogo tu uczyć liturgii?

67
Mam nuty, ale trzeba mi podać maila  :)

68
Ta pieśń jest w liturgicznym "Śpiewnik Wawelski" wydanym w Krakowie i potwierdzony przez komisję kościelną. Umieszczona jest w zestawie pieśni eucharystycznych.

69
Prośby o pomoc / Odp: Prośba o nuty
« dnia: 28-10-2009, 20:54:00 »
Wielkie dzięki.Odczytałam.

70
Prośby o pomoc / Odp: Nuty do "Mój Jezu, ufam Tobie"
« dnia: 28-10-2009, 19:26:31 »
jak podasz maila to Ci podeślę z harmonizacją.

71
Prośby o pomoc / Odp: pieśń "popatrz jak szybko mija czas"
« dnia: 28-10-2009, 19:25:05 »
Tak, to jest piosenka, ale często ludzie proszą, by ją zagrać właśnie na pogrzebie. Odmówić? Przecież to ich prośba i ciężko w takiej chwili odmawiać.

72
Czy mogę prosić tę pieśń z nutkami. Bardzo dziękuję :) mitokar@poczta.onet.pl

73
Prośby o pomoc / Odp: Prośba o nuty
« dnia: 28-10-2009, 19:10:10 »
Witam wszystkich i mam prośbę. Czy ktoś posiada nuty do pieśni:Panie nie jestem godzien, abyś wszedł do serca mego. I druga pieśń to : O Piękności niestworzona. Gdyby ktoś miał to proszę przesłać na adres: mitokar@poczta.onet.pl
Z góry dziekuję.

mitokar

Strony: 1 2 [3]