Józef Robotnik

Zaczęty przez mitokar, 07-08-2010, 13:29:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

mitokar

Potrzebne są nuty do Św. Józefa Robotnika. Czy ktoś je posiada? Czy może sie podzielić nimi ? Byłoby fajnie. Dzięki z góry.

knrdsk1

Hm, piszesz dość ogólnie, o jakie pieśni chodzi?!
Świętemu Józefowi poświęcony jest cały osobny dział, wiele pieśni ma tam dodane nuty.
Znajduje się on tutaj:
http://spiewnik.katolicy.net/index.php/board,22.0.html

mitokar

Tak, wiem. Patrząc na ten zestaw nie zauważyłam pieśni mówiącej bezpośrednio o robotniku. Jest o św. Józefie, ale o Józefie Robotniku nie zauważyłam. Kościół dla którego potrzebuję nut nosi tytuł św. Józefa Robotnika. Tyle mogę powiedzieć.

knrdsk1

Ale to ten sam św. Józef :D choć pewnie niektórzy mogą myśleć że chodzi o jakiegoś kolegę Boba Budowniczego (to taka bajka dla dzieci, rodzice powinni wiedzieć o jaką - zresztą bardzo sympatyczną - postać chodzi).
Myślę że zamieszanie wzięło się z ustalenia dnia 1 V wspomnieniem św. Józefa Robotnika jako odpowiedź na komunistyczne święto pracy. Nadal jednak chodzi o Cieślę z Nazaretu, męża Najświętszej Marii Panny, opiekuna Pana Jezusa, patrona m.in. ludzi pracujących.

mitokar

Znalazłam i chętnie się podzielę. Jeśli czegoś nie mam to nie komentuje tego, lecz albo wysyłam, albo nic nie wypisuję. Nieprawdaż....? Józef był Robotnikiem i Oblubieńcem.