Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Pieśni przygodne / Odp: Boże mocny Boże cudów [nuty]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez knrdsk1 dnia 24-11-2017, 19:57:57 »
Nie wydaje się to pieśnią "tradycyjną" ...

Oczywiście, nie jest to pieśń bardzo stara. Co jednak rozumiemy jako "tradycyjna"? Kiedy ustawimy cezurę po której wszystko co powstało skażone jest modernizmem albo irenizmem? Czy data katastrofy francuskiej 1789? Może pierwsze duże zmiany w liturgii począwszy od 1911 r. za Piusa X?
Poniżej zamieszczam nuty do tej pieśni ze: "Śpiewniczek zawierający pieśni kościelne z melodyami dla użytku młodzieży szkolnej przez X J. Siedleckiego zebrany a przez Wysoką c.k. Radę szkolną krajową uchwałą z dnia 14 lipca 1880 L. 556 dla szkół ludowych, pospolitych i wydziałowych przeznaczony, Wydanie piąte poprawione, Kraków, nakładem XX Misyonarzy na Kleparzu. 1908."

W załączniku nuty (MuseScore i PDF) oraz melodia MIDI wg. Siedleckiego 2001.

W załączonych przez Tradycję.Poznań nutach brakuje, przynajmniej w odniesieniu do wersji którą ja znam i też do wersji śpiewnikowych, w wersji C-Dur krzyżyka f->fis oraz w wersji B-Dur kasownika es->e przy tekście "i najskrytsze myśli znasz" na słowie "myśli" - czy to Tradycja.Poznań'ska? (znam bowiem Poznań jako miejsce wielu własnych odrębności muzycznych) czy tylko niedopatrzenie?
2
Kolędy domowe / Odp: A baczcież, pastuszki, co się dzieje [nuty]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MaciejKalita dnia 24-11-2017, 14:24:50 »
a tutaj  nutki:)
3
Pieśni przygodne / Odp: Boże mocny Boże cudów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tradycja.Poznań dnia 23-11-2017, 22:39:28 »
Nie wydaje się to pieśnią "tradycyjną" ...

W załączniku nuty (MuseScore i PDF) oraz melodia MIDI wg. Siedleckiego 2001.
4
Śpiew a liturgia / Odp: Pieśniolotek mszalny - czyli jakie pieśni śpiewano u Państwa podczas mszy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez knrdsk1 dnia 19-11-2017, 22:16:56 »
Kościół p.w. NMP na Piasku, Wrocław, Msza w Klasycznym Rycie Rzymskim, godz. 9:00, niedziela 19 Listopada 2017, XXIV Niedz. po Zesłaniu Ducha Świętego (6. pozostała po Objawieniu); org. - A.S.; SCSI: KZ, AI, KB.


In.: Dicit Dominus;

Msza: XI, Credo I;

Gr: Liberasti nos Domine (psalm6 zwr.odią - poza intonacją i szczątkowym zakończeniem, śpiewanymi wg neum);
Alleluia: De profundis (antyfona z powtórzeniem i jubilacją wg neum - wers śpiewany psalmodią - antyf. z jubilacją),
Off: De profundis / impr. org. / Boże w dobroci (2 zwr.)
Co: Amen dico vobis / Bądźże pozdrowiona Hostyo żywa (całość - 9 zwr.);

Ost. Ewang: Salve Regina (simplex).
5
Śpiew a liturgia / Odp: Pieśniolotek mszalny - czyli jakie pieśni śpiewano u Państwa podczas mszy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kamilg0 dnia 19-11-2017, 19:39:42 »
Ustrzyki Dolne, kościół pw. św. Józefa Robotnika
19.11.2017, XXXIII Niedziela Zwykła rok A   godz. 16:00

organistka: s. Agata 

W: Bóg kiedyś stał się jednym z nas (1, 2, refren [r. podwójnie])
O: Wszystko Tobie oddać pragnę (1, 2, refren)
K: O Mój Jezu w Hostii skryty (1, 2)
U: Dzięki o Panie (1, 2, 3, refren)
Z: Błogosław Panie nas (1, refren)
6
Śpiew a liturgia / Odp: Wskazówki dla organistów grających do mszy trydenckiej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kefasz dnia 18-11-2017, 16:12:12 »
Jest TYLKO JEDEN RYT RZYMSKI!!!
Najzupełniej się z panem nie zgodzę. Od ręki potrafię wymienić kilkanaście rytów rzymskich i to w zupełności pomijając ten nieszczęsny opublikowany przez Pawła potrzykroć szóstego.

Szanowny Panie, Ryt Rzymski jako główny jest Jeden. Natomiast to z niego jako Matki wszystkich rytów Rzymskich powstały inne ryty, które są zatwierdzone przez św. Piusa V papieża w Bulli Quo Primum Tempore. Proszę zauważyć, że tylko te ryty, które miały w 1570 roku!!! co najmniej 200 lub więcej lat. Dlaczego? Aby w dobie rozpoczętej rewolucji protestanckiej nie było żadnych wątpliwości, czy ów ryt jest wolny od herezji protestanckiej czy też nie. Natomiast myli Pan wielość rytów zatwierdzonych z formami rytu.
[/quote]

Jak już napisałem wcześniej, zupełnie pomijam sprawę Non Ordo Missae, ponieważ poważnym ludziom żal czasu na coś tak źle pomyślanego.
Rytów rzymskich jest wiele. To, że akurat trydencki jest najbardziej znany, nic nie znaczy, bo miało wpływ na kulturę połowy Europy przez cztery wieki. Ryt karoliński przez osiemset lat i to na całą.
QPT znam. A cenzura 200 lat jest właśnie dlatego, że wątpliwości były tak powszechne, że opanowały całą ówczesną Europę.
Ryt trydencki z całą pewnością nie matkuje żadnym rytom, bo wszystkie inne ryty skutecznie ruguje.
7
Nasze śpiewniki i inne źródła pieśni / Odp: ks. F. X. Głodkiewicz: Śpiewnik Liturgiczny, 1867 r.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez martin1984 dnia 16-11-2017, 05:38:11 »
Warto poszukać w bibliotekach wojewódzkich.
8
Śpiew a liturgia / Odp: Wskazówki dla organistów grających do mszy trydenckiej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez martin1984 dnia 16-11-2017, 04:19:07 »
Jest TYLKO JEDEN RYT RZYMSKI!!!
Najzupełniej się z panem nie zgodzę. Od ręki potrafię wymienić kilkanaście rytów rzymskich i to w zupełności pomijając ten nieszczęsny opublikowany przez Pawła potrzykroć szóstego.[/quote]

Szanowny Panie, Ryt Rzymski jako główny jest Jeden. Natomiast to z niego jako Matki wszystkich rytów Rzymskich powstały inne ryty, które są zatwierdzone przez św. Piusa V papieża w Bulli Quo Primum Tempore. Proszę zauważyć, że tylko te ryty, które miały w 1570 roku!!! co najmniej 200 lub więcej lat. Dlaczego? Aby w dobie rozpoczętej rewolucji protestanckiej nie było żadnych wątpliwości, czy ów ryt jest wolny od herezji protestanckiej czy też nie. Natomiast myli Pan wielość rytów zatwierdzonych z formami rytu. A to są dwie różne sprawy. A wiadomo, że ryt Rzymski nie może być stopniowalny, bo wtedy zaprzecza:
1. że jest Jeden Pan Bóg w Trzech Osobach Boskich
2. że jest Jeden Święty Katolicki i Apostolski Kościół
3. że jest jedno prawo modlitwy lex orandi, które jest wyrazem prawa wiary lex credendi.
Ponadto, nowa msza nie należy do Rytu Rzymskiego, ani też nie może stanowić jedną z wielu form rytu Rzymskiego, ponieważ zakazuje tego moc po wieczne czasy Bulli Quo Primum Tempore św. Piusa V papieża.
Wykazane jest, że nowa msza powstała wg wytycznych masonerii przy współpracy ażże 6 heretyków protestantów, którzy poprzez analizę wykreślali wszystko to, co mogło niejako urażać heretyków. Nowa msza nie należy do Kościoła Świętego, stąd też jest nieważna, nielegalna, heretycka (sprotestantyzowana, zjudaicyzowana, zhumanizowana). To zapowiedziana ohyda spustoszenia w Piśmie Świętym, oraz wypełnienie proroctwa Matki Bożej w La Salette, która grzmiała, że na krótki czas przed powtórnym przyjściem Pana naszego Jezusa Chrystusa, nie będzie ważnie sprawowanej Mszy Świętej w Kościele Świętym. Oczywiście to nie ma nic przeciwko z nakazem Pana Jezusa, który postanowił, aby czynić to na Jego Pamiątkę po wieczne czasy. Ponieważ Msza Święta oficjalnie została zniesiona w Kościele Świętym i zastąpiona cielcem bałwochwalczym, a Msza Święta sprawowana jest jedynie w katakumbach, bądź za zgodą tzw. biskupów sekty masońskiej tzw. kościoła posoborowego, która to sekta poprzez fałszywy ekumenizm ewoluuje do powstania jednej światowej religii tj. antykościoła antychrysta realizując plan masonerii Nowego Porządku Świata (NWO). Nieważne są również wszelakiego rodzaju indulty zezwalające na sprawowanie takiej Mszy Świętej, bo tej Mszy Świętej nikt nie może zakazać, ani też nic zmienić ani narzucić nic innego nikomu. Każdy kapłan zobowiązany jest tylko i wyłącznie po wieczne czasy sprawować Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej Wszechczasów. Jakiż to będzie ogromne zawodzenie i płacz na Sądzie Bożym u każdego przede wszystkim kapłana jakiego stopnia by nie był mianowany nawet papieże, a także i wierni, za to sprzeniewierzenie w wierze, za odstępstwo w wierze rzymsko-katolickiej. Jakaż wielka odpowiedzialność przed Panem Bogiem za to całe judaszowe zdrajstwo będą musielić wszyscy odpowiadać, jeśli się nie opamiętają za wczasu i się nie nawrócą powracając na Łono Kościoła Świętego odrzucając herezję modernistyczną.
Nowa msza, nowa teologia wyzwolenia i humanizmu, trwanie w sekcie masońskiej tzw. kościoła posoborowego i jej akceptacja wraz z przyjmowaniem jej warunków dla Rzymskiego Katolika jest nie do pogodzenia z wiarą rzymsko-katolicką!!!
9
Śpiew a liturgia / Odp: Wskazówki dla organistów grających do mszy trydenckiej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kefasz dnia 15-11-2017, 15:02:09 »
A może napiszemy też wskazówki do śpiewu na Mszy św. recytowanej(ze śpiewem ludowym)? Pewnie są różne  możliwości i zwyczaje, ciekawa jestem jak u Państwa to wygląda, jaki jest dobór pieśni?

Ok, uporządkujmy. Kiedy bywa msza czytana vel cicha, w tym czasie gra muzyka, są śpiewane pieśni, litanie, koronki.
Pieśni albo z czasu, albo o danym obchodzie. Zawsze można o Panu Jezusie, męce pańskiej lub o patronie.

Jest TYLKO JEDEN RYT RZYMSKI!!!
Najzupełniej się z panem nie zgodzę. Od ręki potrafię wymienić kilkanaście rytów rzymskich i to w zupełności pomijając ten nieszczęsny opublikowany przez Pawła potrzykroć szóstego.

Po drugie, co do odmawiania przez kapłana Kanonu. Jako wiernego uczestniczącego we Mszy Świętej jakieś przygrywki w tym czasie uważam za niedorzeczne. Brak szacunku do ciszy!!! Myślę, że (...)
Proszę pana, prywatne zdania są nieinteresujące. Zgodnie z Tradycją śpiew trwa w ciągu całego nabożeństwa nieprzerwanie. W TRAKCIE przeistoczenia śpiewano hymny i motety eucharystyczne. Prócz śpiewów mamy fanfary IN elevationem. Tak było przez całe wieki. Dopiero nieszczęsny Pius 10 wymyślił, jak inne liczne ze swoich nowości, że w trakcie kanonu ma być cisza.

Msza Ludowa

To pojęcie z doktryny nieszczęsnego ruchu liturgicznego. Obecnie w NOM nazywa się "msza z ludem".
Przypuszczam że myśli pan o czymś co gdzieniegdzie jest określane jako "Msza polska".
10
Prośby o pomoc / Piękna pieśń Dziękczynienie Cześć i Chwała
« Ostatnia wiadomość wysłana przez John dnia 15-11-2017, 08:57:30 »
Proszę o pomoc, szukam nut oraz 2 i 3 zwrotki.

Dziękczynienie Cześć i Chwała
oto Jezus karmi głód
W Sakramencie Krwi i Ciała
Jest pokarmem swoich słów
Strony: [1] 2 3 ... 10