Wniebowzięcie NMP - 15. VIII - A gdy miły Pan Jezus do Nieba wstępował

Zaczęty przez knrdsk1, 25-05-2007, 12:48:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

knrdsk1

A gdy miły Pan Jezus do Nieba wstępował, A z swoją miłą Matką żałośnie się żegnał,
Przytulił Ją do Siebie, serdecznie całował, A za wszystkie jej prace miluchno dziękował:
Dziękuję Tobie, Matko, żeś mnie porodziła, Porodziwszy piersiami swojemi karmiła.
Na ręku mnie nosiłaś, mile piastowała, Przed Herodem w dalekie strony uciekała.
Przez siedem lat w Egipcie troskliwie żywiła, Wielkieś prace i trudy dla mnie ponosiła.
Ile kropel pokarmu wziąłem z Ciała Twego, Tyle Ty miej zapłaty u Ojca mojego;
Do którego Ja teraz do nieba wstępuję, A Ciebie Matko Moja, światu zostawuję.
A słysząc to Marya, wzajem się skłoniła, Do Jezusa te słowa żałośnie mówiła:
Dziękuję Tobie, Synu, żeś mnie zdawna przejrzał, Mnie ubogą panienkę za matuchnę obrał.
Niech będzie Bóg pochwalon, a Ojciec Twój miły, Że wszystkie moje prace przytomne Ci były.
A teraz mnie mój Synu zostawiasz na świecie, Jam Cię zawsze kochała ulubiony kwiecie.
A ja Ciebie na ziemi kochałam jak złoto, Ty mnie, najmilszy Synu, zostawiasz sierotą.
Teraz ci mnie samą tu na ziemi zostawiasz, A tak długo mój Synu Matkę zapominasz.
Aleć kochany Synu, gdy do nieba pójdziesz, Przecież ja mam nadzieję, że Ty po mnie przyjdziesz.
Potem Jezus w obłoku do Ojca się stawił, Uczniów swoich i Matkę na ziemi zostawił.
Która tu lat piętnaście po wniebowstąpieniu, Żyła w domu Janowym w wielkiem upragnieniu.
Tedy Bóg ukończywszy piętnastego roku, Posyła Gabryela ze swego wyroku;
Który ją przywitawszy: bądźże pozdrowiona, Do nieba dnia trzeciego będziesz przeniesiona.
Zasnęła bez boleści i strachu wielkiego, Spotkała w drodze Syna z całym dworem Jego,
Który do Niej zawołał: o Matko kochana! Witaj ze wszystkich ludzi na ziemi wybrana.
Tak Jej najświętszą duszę w niebo prowadzili, I podle Trójcy Świętej Oną posadzili.
Gdzie Jej wszyscy Anieli wraz z Archaniołami, Wdzięcznie pienia śpiewają różnemi pieśniami.
Tak my nędzni ziemianie do Niej się udajmy, Wszelkie nasze potrzeby Onej polecajmy.
Przyczyń się o Maryo! przyczyń się za nami, Niechaj przez Cię królestwo w niebie otrzymamy. Amen.