Pieśni w czasie Mszy św. pogrzebowej!

Zaczęty przez kietad, 11-03-2009, 11:06:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

kietad

Jakie pieśni śpiewacie w czasie Mszy św. pogrzebowej?

Jantek_gall

Temat liturgii pogrzebowej był już kilkakrotnie omawiany na tym forum niestety nie mogę znaleść adekwatnego wątku  tymniemniej proszę skorzystać z działu Pieśni za zmarłych oraz z działu Pieśni wielkanocne w śpiewniku na forum

Mozart_WA

Zaczynam "Bądż mi litościw". Na ofiarowanie w zależności od okresu roku kościelnego, "Z rąk kapłańskich", lub inna dowolna. Na komunię św. "O mój Jezu w Hostii", "Daj mi Jezusa" "W Tobie jest światło" lub wielkopostna. Na koniec "Dobry Jezu a nasz Panie".

Jarek

Cytat: Jantek_gall w 11-03-2009, 17:10:17
z działu Pieśni wielkanocne

Na Mszy pogrzebowej pieśni z tego działu mogą być wykonywane jedynie w Okresie Wielkanocnym i to z umiarem (chyba, że pogrzeb ze Mszą  trzeba odprawić w niedzielę wielkanocną, wtedy bez umiaru ;)). Poza tym okresem wykonywanie pieśni wielkanocnej na żadnej Mszy żałobnej nie ma sensu. Przyjął się natomiast w wielu miejscach zwyczaj, że jedną zwrotkę pieśni wielkanocnej wykonuje się na cmentarzu, po złożeniu ciała w grobie, po antyfonie Salve Regina, czyli gdy obrzędy pogrzebowe są już zakończone. I zasadniczo nie śpiewa się wtedy nic innego niż Zwycięzca śmierci.
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.

Krzysiek

U mnie na wejście z regóły śpiewmy Wieczny odpoczynek naprzemiennie z psalmem z śpiewnika ks. Siedleckiego, lub Gdzież duszy ojczyzna, na przygotowanie darów Być bliżej Ciebie chcę lub Zwycięzca Smierci, na komunię: Pójdź do Jezusa do niebis bram, Pij ten kielich z Bozej woli, Jezu, Jezu do mnie przyjdź, Tobie ja żyję z Ciebie krynicy. Na Wyprowadzenie trumny W krainie życia będę widział Boga...

pako88

a co sie u was śpiewa przed okadzeniem i pokropieniem trumny w kościele??
Anielski orszak czy Dziś moją duszę??

weronika_88


jorgus


pako88

u mnie w parafii spiewaja zawsze "Dzis moja dusze", ale byłem też na pogrzebach na których grają "Anielski orszak". wiem ze mozna spiewac równiez "Przybadzcie Święci Boży, pośpieszcie na spotkanie, aniolowie Pańscy" lub 4 pieśń ktora mozna spiewać w takim momencie to "Mój Odkupciel, Chrystus Zmartwychwstały" ale szczerze te dwie ostatnie pieśni to tylko ze śpiewników znam nie słyszałem ich jeszcze na żywo:(

Krzysiek

#9
Zawsze "Dziś moją duszę" ale czasami jak jest inny ksiądz w zastępstwie to śpiewamy Przybądźcie z nieba na głos naszych modlitw.

mitokar

Gdzie mogę znaleźć tę pieśń? Może ktoś ma nutki to poproszę, bo u mnie tego się nie śpiewa i nie znam.

Magda_org

Ja znalazłam taką melodię:

knrdsk1


marek1965

jeśli długo czekamy na wyjście księdza to gram zawsze marsz pogrzebowy Chopina, oraz pieśń "Stary Krzyż", pieśń na wejście to najczęściej " Panie przebacz nam" na ofiarowanie "gdy słońce zajdzie", na komunie "Ja nie narzekam", " Jam nigdy nie sam", "Na wieczny sen"... no i na wyjście najczęściej " Podaruj mi Panie", bądź " Daj wieczny pokój" ... no to tyle :D pozdrawiam

Arkadiusz Mruk

Cytat: knrdsk1 w 24-02-2010, 08:16:34
link do wypowiedzi zawierającej opis mszy i pogrzebu:
http://spiewnik.katolicy.net/index.php/topic,3145.msg8389.html#msg8389
U mnie na pogrzebach najczęściej: Wejście: Matko Najświętsza do serca twego, Ofiarowanie: Pij ten kielich, Komunia:Życie przemija, Zakończenie: U ciebie Boże miłosierdzia wzywam