Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - amersand

#1
Z przyjemnością informuję, że w kościele Św. Benona przy ulicy Pieszej 1 w Warszawie, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej i Liturgii Męki i śmierci Pańskiej, śpiewać będzie Schola Gregoriana Sancti Casimiri z Białegostoku. Będą wykonane wszystkie śpiewy z graduału, ale nie zabraknie również tradycyjnych polskich pieśni wielkopostnych.
Początek nabożeństw o godzinie 20:00.
Po nabożeństwach będzie można nabyć przed kościołem płyty na których znajdują się śpiewy z Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku.
#2
Dom Kultury w Łapach i Parafia Pw. Św. Krzyża w Łapach zapraszają na uroczysty koncert pieśni sakralnej „Łapskie Te Deum” , który odbędzie się 20 kwietnia w kościele Pw. Św. Krzyża w Łapach. Początek o godz. 17.00.

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Podlaskiego
Starosta Powiatu Białostockiego

W programie:


Godz. 17.00 - Uroczysta msza Święta z udziałem „Scholi Gregoriana Sancti Casimiri” z Białegostoku, dyr. Mariusz Perkowski

Godz. 17.50 - Koncert chórów:
- Chór „Harfa” z Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela z Wysokiego Mazowieckiego, dyr. Józef Sakowicz
- Zespół Wokalny I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach, dyr. Grzegorz Perkowski
- Katedralny Chór „Carmen” z Białegostoku, dyr. Bożena Bojaryn-Przybyła
- Warszawski Chór Międzyparafialny Towarzystwa Śpiewaczego na Saskiej Kępie przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Warszawy, dyr. Artur Backiel
- Johann Sebastian Bach Lutherische Messen, Missa A-dur, BWV 234 w wykonaniu orkiestry kameralnej i zespołu wokalnego „diletto” z Białegostoku, dyr. Anna Moniuszko.


Schola Gregoriana Sancti Casimiri - powstała z inicjatywy Mariusza Perkowskiego - muzyka wokalisty i dyrygenta, w 2008 roku w Białymstoku. Tworzą ją muzycy - śpiewacy interesujący się wykonawstwem tradycyjnej muzyki kościelnej - chorału gregoriańskiego. Za swojego patrona schola przyjęła Świętego Kazimierza - głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Schola realizuje swą misję dając koncerty, a przede wszystkim śpiewając podczas liturgii, wykonując śpiewy proprium z danego dnia zgodnie z przepisami liturgicznymi.
#3
Witam
Mam pytanie; jak korzystać z pdf-owego Graduale Romanum www.musicasacra.com/pdf/graduale1961.pdf , skoro są rozbieżności pomiędzy propriam z tego pliku, a chociażby tymi z Graduale Triplex.
Przykładowo: Na V tydzień okresu wielkanocnego, G.T. podaje na Introit Cantate Domino, a G.R. Victricem manum tuum.
To co podaje G.T. jest zgodne z indeksem wyszperanym z musicasacra przez Tomka Torquemadę. Ponieważ G.R. ma 1219 stron nie sposób znaleźć wszystkiego na piechotę, tym bardziej, że strony pdf nie zgadzają się ze stronami graduale. Może ma ktoś linka do pdf-owego Graduale Triplex?


I jeszcze jedno pytanie: jak dobrać części stałe do zmiennych. Wydawałoby się że to proste, a jednak pojawiają się schodki. Posiłkuję się konkretnym przykładem:
7.05. wypada wg GR wspomnienie Świętego Stanisława Biskupa Męczennika. 2 propria: Protexisti me na okres zwykły i Sacerdotes Dei na T.P.
Jakie dobrać Kyrie? W Ordinarium Missae mam święta I II i III, klasy od I do V
W antiphonale powyższe święto jest oznaczone w tabeli jako xxii (co to znaczy?) i literą A (litery są od A do g) czy to jakaś wskazówka i jak ją interpretować?