Autor Wątek: Znaj o zborze chrześcijański [nagr.]  (Przeczytany 3750 razy)

Tosan79

  • Czeladnik
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Znaj o zborze chrześcijański [nagr.]
« dnia: 22-12-2017, 14:41:25 »
Znaj, o zborze chrześcijański * Wstań i ze snu: Adwent Pański: * Przyszło twoje zbawienie. * Światłość dzienna znowu wzeszła * A ciemność nocna już przeszła * Stąd radość i cieszenie.
2. Bo Syn Boży o tym czasie * Bierze ciało i krew na się * I chce być naszym bratem. * Wkrótce u nas to dzieciątko * Będzie, a to niemowlątko * Pojedna Boga z światem.
3. Córko syjońska, wesel się * Pan, którego osioł niesie, * Chce na krzyżu umierać. * Błogo temu, co ufanie * Pokłada też w twojem Panie: * Królestwo ma odbierać.
4. Wstań, duszo, zapomnij świata * Niech cię wielbi śliczna szata * Oblubieniec twój idzie * Ten co cię z serca miłuje * Dla cię zdrowia nie lituje * W tem czasie i bezwiecznie.
5. Dla gościa i tak wielkiego * Drogi wyprostujcie ‘d złego * I z serca pokutujcie. * Wdzięcznie go teraz przyjmujcie, * Padoły też wywyższajcie * A pagórki równajcie.
6. Krzykliwą trąbę usłyszą, * Świata umarli powstaną * Na Boży rozkaz prędko. * I śmierć się też sama zlęknie * Gdy usłyszy tę nowinę * Że wszyscy ludzie żyją!

Pieśń zaśpiewała Anna Broda na koncercie 2 XII 2012 na "Muzycznej Scenie Tradycji" Programu 2 Polskiego Radia. Powiedziała tam, że pieśni pochodzą ze zbiorów Instytutu Sztuki PAN.

Nagranie pieśni dostępne pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=rBmsBOp0jWM
« Ostatnia zmiana: 22-12-2017, 14:56:28 wysłana przez knrdsk1 »