Śpiew Kościelny - forum o tradycyjnych piesniach koscielnych i chorale gregorianskim

Tradycyjne śpiewanie => Śpiewnik kościelny => Pieśni do Trójcy Przenajświętszej => Wątek zaczęty przez: Tomek Torquemada w 22-05-2007, 22:09:16

Tytuł: Jeden w Naturze w Osobach troisty [nuty]
Wiadomość wysłana przez: Tomek Torquemada w 22-05-2007, 22:09:16
Śpiewnik Wrocławski 1865 (http://spiewnik.katolicy.net/index.php?topic=669.0)

1. Jeden w Naturze w Osobach troisty, Ojcze i Synu z Duchem wiekuisty; * Oprócz w Osobach nic nie rozróżniony, * Bądź pochwalony.   

2. Do Ciebie Trójco Najświętsza wołamy, na pomoc naszą pokornie wzywamy: * Dla Twéj dobroci błogosław lichemu * Stworzeniu Twemu.   

3. Pokaż ojcowską Ojcze łaskę Twoję, oczyść w krwi Twojéj Synu duszę moję: * Przyjdź Duchu Święty i pociesz w potrzebie * Proszących ciebie.   

4. Ojcze równego Sobie Syna rodzisz, Duchu spółecznie od Obu pochodzisz: * A my w Twéj łasce niech się odrodzimy, * I z cnót słyniemy.   

5. We trzech Osobach złączonyś jednością Bóstwa, sił, zgody i jedną wiecznością: * Złącz i nas mocno, wiary statecznością * I serc miłością.

6. Oddal niezgody, powietrze, głód, wojny, bądź na nas grzésznych w łaskach swoich hojny: * Daj dobre życie, grzéchów opłakanie, * W łasce skonanie.   

7. A kiedy życie, doczesne ustanie, przyjm duszę moję w łaskę Twoją Panie: * Niech Cię oglądam w Trójcy jedynego, * Stwórcę swojego.   

8. Duszom które już Twéj sprawiedliwości, wypłacają się w czyszczowéj ostrości: * Daj Trójco Święta odpoczynek wieczny, * W niebie bezpieczny.   

9. Ratuj umarłych z wiarą Trójcy Świętéj, przyjmij ich do Twéj, chwały niepojętéj: * Jako Twym sługom odpuść Boże winy, * W Trójcy jedyny.     Amen.   
Tytuł: Odp: Jeden w Naturze w Osobach troisty [nuty]
Wiadomość wysłana przez: tomas_wawa w 25-04-2009, 17:58:55
Melodia ze śpiewnika ks. M. M. Mioduszewskiego: