Śpiew Kościelny - forum o tradycyjnych piesniach koscielnych i chorale gregorianskim

Kategoria ogólna => Wydarzenia i inne aktualności => Wątek zaczęty przez: amersand w 15-04-2008, 13:49:48

Tytuł: Łapy - kościół Swiętego Krzyża 20.04.08 17:00
Wiadomość wysłana przez: amersand w 15-04-2008, 13:49:48
Dom Kultury w Łapach i Parafia Pw. Św. Krzyża w Łapach zapraszają na uroczysty koncert pieśni sakralnej „Łapskie Te Deum” , który odbędzie się 20 kwietnia w kościele Pw. Św. Krzyża w Łapach. Początek o godz. 17.00.

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Podlaskiego
Starosta Powiatu Białostockiego

W programie:


Godz. 17.00 - Uroczysta msza Święta z udziałem „Scholi Gregoriana Sancti Casimiri” z Białegostoku, dyr. Mariusz Perkowski

Godz. 17.50 - Koncert chórów:
- Chór „Harfa” z Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela z Wysokiego Mazowieckiego, dyr. Józef Sakowicz
- Zespół Wokalny I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach, dyr. Grzegorz Perkowski
- Katedralny Chór „Carmen” z Białegostoku, dyr. Bożena Bojaryn-Przybyła
- Warszawski Chór Międzyparafialny Towarzystwa Śpiewaczego na Saskiej Kępie przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Warszawy, dyr. Artur Backiel
- Johann Sebastian Bach Lutherische Messen, Missa A-dur, BWV 234 w wykonaniu orkiestry kameralnej i zespołu wokalnego „diletto” z Białegostoku, dyr. Anna Moniuszko.


Schola Gregoriana Sancti Casimiri - powstała z inicjatywy Mariusza Perkowskiego - muzyka wokalisty i dyrygenta, w 2008 roku w Białymstoku. Tworzą ją muzycy - śpiewacy interesujący się wykonawstwem tradycyjnej muzyki kościelnej - chorału gregoriańskiego. Za swojego patrona schola przyjęła Świętego Kazimierza - głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Schola realizuje swą misję dając koncerty, a przede wszystkim śpiewając podczas liturgii, wykonując śpiewy proprium z danego dnia zgodnie z przepisami liturgicznymi.