spiewnik.katolicy.net : chorał gregoriański i tradycyjne pieśni kościelne

Tradycyjne śpiewanie => Śpiewnik kościelny => Pieśni na Ofiarowanie Pańskie => Wątek zaczęty przez: tomas_wawa w 28-10-2008, 23:29:58

Tytuł: Przyszła dziś światłość wielka [nuty]
Wiadomość wysłana przez: tomas_wawa w 28-10-2008, 23:29:58
Tekst tej kolędy, zaczerpnięty ze Śpiewnika pelplińskiego (http://spiewnik.katolicy.net/nasze_spiewniki_i_inne_zrodla_piesni/spiewnik_pelplinski_vel_keller-t2605.0.html) pozwoliłem sobie tutaj zamieścić z uwagi na jej treść, nawiązującą do kantyku Symeona.
M: Melodye do zbioru pieśni nabożnych katolickich, nr 86.

1. Przyszła dziś światłość wielka z niebieskiej zwierzchności, * Oświecając na świecie wszelakie ciemności, * Której to Ojcowie święci, * W otchłaniach piekła będący, * Tak wołali, żądali: * „Przerwij się, niebo, spuść onego, * Który nas pocieszy.”
2. Wspomniał Pan miłościwy na Swoje litości, * Uniżyć się nam raczył, z Swej wielkiej miłości, * Zesłał na świat Syna Swego, * Nam zdawna obiecanego, * Z dalekiej krainy; * Dzisiaj leży na ziemi, na słomie płaczący.
3. O Chryste, Światłość świata, * Ojcowska jasności, * Wyrwij dusze Swych wiernych z piekielnej ciemności, * A tam, skąd zstąpiłeś, * I gdzie Ojce wprowadziłeś * Tam nas wprowadź, z Sobą posadź. * Niechaj Ciebie z Ojcem w niebie * Na wieki chwalimy. Amen.
Tytuł: Odp: Przyszła dziś światłość wielka
Wiadomość wysłana przez: tomas_wawa w 29-10-2008, 21:05:46
Nuty z Melodii do zbioru pieśni nabożnych katolickich: