Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - martin1984

Strony: [1] 2 3
1
Mam serdeczną prośbę do Pana, czy mógłby zeskanować stronę tytułową tego modlitewnika i wysłać na mój adres e-mail?. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

2
Prawidłową wersją jest: Panie w ofierze
Podaję za śpiewnikiem Śpiewnik dla ludu katolickiego uł. Gillar i Hoffmann Bytom 1908
Zapewne chochlik druku sprawił, że znikło "e" w innych wydaniach...

3
Prośby o pomoc / Odp: Pieśni Maryjne
« dnia: 19-12-2018, 00:05:24 »
Wracając do tematu głównego odnośnie wskazanych "pieśni" o tematyce Maryjnej.
To, że znajdują się one w współczesnych wydaniach to zatwierdzone przez "władzę kościelną" o niczym nie świadczy. Bo owa "władza kościelna", która sobie przypisuje i uzurpuje sobie ten zaszczyt nie jest władzą kościelną ze względu na odstępstwo od wiary katolickiej. Zgody wydają heretycy moderniści na usługach masonerii. Wcześniej bo zaczęto to na większą skalę już w latach 40-tych XX wieku. A doszczętnie się ulokowali od heretyckiego Vaticanum II podmieniając i odkształcając wiarę katolicką na inną werbując zwiedzionych Katolików do swojej sekty bez wychodzenia z ławki kościelnej.
I tak oto mamy tak osty i ciernie w śpiewnikach kościelnych. które usuwają bogate w treść pieśni kościelne.
Jeżeli jakiś organista chce korzystać z śpiewnika, to polecam wszystkie wydania do 1940 roku. Powyżej co posiada o ile nie znajdzie się grupa chętnych zapaleńców do stworzenia śpiewnika katolickiego dla organistów można sobie najwyżej swoje cztery litery podetrzeć i spalić. Tyle są warte te nowe śpiewniki, szkoda pieniędzy.
Obecnie wydaję modlitewnik na kanwie przedwojennych modlitewników.
Wracajmy do Źródła, do Tradycji Apostolskiej zerwanej po heretyckim Vaticanum II. Obecnie heretycy zawłaszczyli sobie kościoły, my Rzymscy Katolicy mamy zachowaną wiarę katolicką, która daje nam w Kościele Świętym zbawienie. Bo tylko w Kościele Świętym jest zbawienie, a nie w sekcie masońskiej tzw. kościoła posoborowego, która małpuje Kościół Święty a w rzeczywistości Nim nie jest i nigdy nie będzie. Lecz poprzez swój fałszywy bałwochwalczy ekumenizm ewoluuje do powstania jednej światowej religii.

4
Prośby o pomoc / Odp: Pieśni Maryjne
« dnia: 18-12-2018, 23:56:42 »
Muszę się tym podzielić, he, he. W jednej parafii w Ustrzykach, proboszcz sie wręcz obraża i ma pretensję do organistki, że nie chce grać piosenek religijnych na mszach. Ma z tym kłopoty, bo jest tradycjonalistką i gra pieśni tradycyjne. Kogo tu uczyć liturgii?

To co tam jeszcze robi ta Pani organistka Rzymsko-Katolickiej Wiary w sekcie masońskiej? Choruje na schizofrenię?
A pana w sutannie w przebraniu za księdza, ze względu na jego odstępstwo od wiary katolickiej nie ma co się słuchać dopóki nie wróci na Łono Kościoła Świętego.

5
Całość tej pieśni znajdziemy w modlitewniku Droga do nieba wyd. 7 1911 Nakładem Fr. Gielnik pod numer 383.

6
Pytanie do knrdsk_1
Można poznać źródła z jakiego modlitewnika został zaczerpnięty tekst z 14 zwrotkami tejże pieśni?
Warto byłoby uzupełnić też takie informacje także przy innych publikowanych pieśniach. To są bardzo ważne kwestie.

7
Czy można otrzymać zdjęcia zawartości modlitewnika?

8
Pieśni na Adwent / Odp: Chrysus Król do nas przychodzi
« dnia: 13-10-2018, 23:01:38 »
W modlitewniku Droga do Nieba w wydaniu z nutami jest podany zapis melodii jako gregoriańska. Modlitewnik ten jest z wyd. 2001 roku.

9
Ktoś zna melodię tej pieśni lub na jaką można by było zaśpiewać?

10
Pieśni na Wielki Post / Odp: O Jezu mój o Zbawco mój [nuty]
« dnia: 14-02-2018, 02:40:19 »
Źródło: Ś.P. Władysław Radwan, organista Makowski - Wierzę w życie wieczne s. 109. Owe zwrotki jako oddzielna pieśń została zamieszczona w śpiewniku pogrzebowym Sz.P. Stanisława Stopy - W drodze do domu Ojca.

11
Prośby o pomoc / Odp: Szukam pieśni ,,O Jezu ufam Tobie''
« dnia: 09-02-2018, 20:56:02 »
Dziękuję. Natomiast wiadomo co to za śpiewnik?

12
Prośby o pomoc / Odp: Szukam pieśni ,,O Jezu ufam Tobie''
« dnia: 09-02-2018, 20:54:32 »
A zapis nutowy Pan posiada tej pieśni?

13
Nikt nic...?
Jest to pieśń pogrzebowa wykonywana na Podlesiu.

14
Prośby o pomoc / Odp: Szukam pieśni ,,O Jezu ufam Tobie''
« dnia: 09-02-2018, 05:57:50 »
Widzę, że temat zapisu tekstu tej pieśni został powtórzony, więc jeszcze raz wklejam materiał.

Nie wiem czy o tę pieśń chodzi, ale po powyższych słowach sugerując się, zapewne o tę pieśń chodzi:

1. O Jezu ufam Tobie, bo Twoje ręce obie * wskroś zranione niosą łaskę życia cud. * I biedne nasze dusze podnosisz w ufnej skrusze * i uświęcasz łzy i trud.
2. O Jezu ufam Tobie, choć serce łka na grobie, * naszych szczęść zdeptanych, zmarnowanych lat, * Niech Twoja Krew i Woda pokrzepi jak ochłoda, * pokój da i lepszy świat.
3. O Jezu ufam Tobie i dziś i w każdej dobie, * W lękach śmierci gdy się zacznie Boży Sąd. * Uchwycę się Twej dłoni byś wywiódł z czarnej toni * na niebiański cichy ląd.

Melodię znam, natomiast nie mam zapisu nutowego. Jeśli ktoś posiada zapis nutowy to będę wdzięczny.

15
Pieśni za zmarłych / Odp: Na skrzydłach pieśni
« dnia: 09-02-2018, 05:54:59 »
Znam więcej zwrotek tej pieśni:

[1] Na skrzydłach pieśni z duszy czcią przejętej, * łzawa modlitwo, spiesz w niebiański próg.  * Wyjednaj z nieba łaski promyk święty,  * wszak Ojcem naszym miłosierny Bóg. * Wyjednaj z nieba łaski promyk święty,  * Jej nigdy nie odmawia Bóg.

*[2] Bo Bóg jak Ojciec kochający dzieci, * choć musi karcić ... (???)

[3] Gdy z sercem pełnym miłości i wiary * zwracam ku niebu swe oczy wśród łez,  * przebaczy Stwórca to, co godne kary  * i ciężkiej doli wnet położy kres.
[4] Bo prędzej zbraknie wody w oceanie * i zbraknie słońca, co na niebie lśni, * niż Twojej łaski, Ojcze nasz i Panie, * zabraknie temu, kto Cię z serca czci!

* Tu jest nagranie tej pieśni:
https://www.youtube.com/watch?v=AN3nFLg1qLE
Jest tam 2 zwrotka, lecz nie mogę jej dokładnie zapisać tekstu. Czy ktoś potrafi?

16
Pieśni za zmarłych / Odp: Ciągnij, ciągnij o wybrana
« dnia: 09-02-2018, 05:50:59 »
Posiada ktoś nuty do tej pieśni?

17
Prośby o pomoc / Odp: Szukam pieśni ,,O Jezu ufam Tobie''
« dnia: 09-02-2018, 05:20:10 »
Nie wiem czy o tę pieśń chodzi, ale po powyższych słowach sugerując się, zapewne o tę pieśń chodzi:

1. O Jezu ufam Tobie, bo Twoje ręce obie * wskroś zranione niosą łaskę życia cud. * I biedne nasze dusze podnosisz w ufnej skrusze * i uświęcasz łzy i trud.
2. O Jezu ufam Tobie, choć serce łka na grobie, * naszych szczęść zdeptanych, zmarnowanych lat, * Niech Twoja Krew i Woda pokrzepi jak ochłoda, * pokój da i lepszy świat.
3. O Jezu ufam Tobie i dziś i w każdej dobie, * W lękach śmierci gdy się zacznie Boży Sąd. * Uchwycę się Twej dłoni byś wywiódł z czarnej toni * na niebiański cichy ląd.

Melodię znam, natomiast nie mam zapisu nutowego. Jeśli ktoś posiada zapis nutowy to będę wdzięczny.

19
Warto poszukać w bibliotekach wojewódzkich.

20
Jest TYLKO JEDEN RYT RZYMSKI!!!
Najzupełniej się z panem nie zgodzę. Od ręki potrafię wymienić kilkanaście rytów rzymskich i to w zupełności pomijając ten nieszczęsny opublikowany przez Pawła potrzykroć szóstego.[/quote]

Szanowny Panie, Ryt Rzymski jako główny jest Jeden. Natomiast to z niego jako Matki wszystkich rytów Rzymskich powstały inne ryty, które są zatwierdzone przez św. Piusa V papieża w Bulli Quo Primum Tempore. Proszę zauważyć, że tylko te ryty, które miały w 1570 roku!!! co najmniej 200 lub więcej lat. Dlaczego? Aby w dobie rozpoczętej rewolucji protestanckiej nie było żadnych wątpliwości, czy ów ryt jest wolny od herezji protestanckiej czy też nie. Natomiast myli Pan wielość rytów zatwierdzonych z formami rytu. A to są dwie różne sprawy. A wiadomo, że ryt Rzymski nie może być stopniowalny, bo wtedy zaprzecza:
1. że jest Jeden Pan Bóg w Trzech Osobach Boskich
2. że jest Jeden Święty Katolicki i Apostolski Kościół
3. że jest jedno prawo modlitwy lex orandi, które jest wyrazem prawa wiary lex credendi.
Ponadto, nowa msza nie należy do Rytu Rzymskiego, ani też nie może stanowić jedną z wielu form rytu Rzymskiego, ponieważ zakazuje tego moc po wieczne czasy Bulli Quo Primum Tempore św. Piusa V papieża.
Wykazane jest, że nowa msza powstała wg wytycznych masonerii przy współpracy ażże 6 heretyków protestantów, którzy poprzez analizę wykreślali wszystko to, co mogło niejako urażać heretyków. Nowa msza nie należy do Kościoła Świętego, stąd też jest nieważna, nielegalna, heretycka (sprotestantyzowana, zjudaicyzowana, zhumanizowana). To zapowiedziana ohyda spustoszenia w Piśmie Świętym, oraz wypełnienie proroctwa Matki Bożej w La Salette, która grzmiała, że na krótki czas przed powtórnym przyjściem Pana naszego Jezusa Chrystusa, nie będzie ważnie sprawowanej Mszy Świętej w Kościele Świętym. Oczywiście to nie ma nic przeciwko z nakazem Pana Jezusa, który postanowił, aby czynić to na Jego Pamiątkę po wieczne czasy. Ponieważ Msza Święta oficjalnie została zniesiona w Kościele Świętym i zastąpiona cielcem bałwochwalczym, a Msza Święta sprawowana jest jedynie w katakumbach, bądź za zgodą tzw. biskupów sekty masońskiej tzw. kościoła posoborowego, która to sekta poprzez fałszywy ekumenizm ewoluuje do powstania jednej światowej religii tj. antykościoła antychrysta realizując plan masonerii Nowego Porządku Świata (NWO). Nieważne są również wszelakiego rodzaju indulty zezwalające na sprawowanie takiej Mszy Świętej, bo tej Mszy Świętej nikt nie może zakazać, ani też nic zmienić ani narzucić nic innego nikomu. Każdy kapłan zobowiązany jest tylko i wyłącznie po wieczne czasy sprawować Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej Wszechczasów. Jakiż to będzie ogromne zawodzenie i płacz na Sądzie Bożym u każdego przede wszystkim kapłana jakiego stopnia by nie był mianowany nawet papieże, a także i wierni, za to sprzeniewierzenie w wierze, za odstępstwo w wierze rzymsko-katolickiej. Jakaż wielka odpowiedzialność przed Panem Bogiem za to całe judaszowe zdrajstwo będą musielić wszyscy odpowiadać, jeśli się nie opamiętają za wczasu i się nie nawrócą powracając na Łono Kościoła Świętego odrzucając herezję modernistyczną.
Nowa msza, nowa teologia wyzwolenia i humanizmu, trwanie w sekcie masońskiej tzw. kościoła posoborowego i jej akceptacja wraz z przyjmowaniem jej warunków dla Rzymskiego Katolika jest nie do pogodzenia z wiarą rzymsko-katolicką!!!

21
Mała uwaga Drodzy zacni Przedmówcy!
Po pierwsze, nie ma żadnych form Rytu Rzymskiego dzielącego się na zwyczajny czy nadzwyczajny. Jest TYLKO JEDEN RYT RZYMSKI!!! Jeżeli ktoś ma z tym problem, to zalecam studiowanie Bulli Quo Primum Tempore św. Piusa V papieża oraz dokładną analizę powstawania masońskiego heretyckiego niekatolickiego (sprotestantyzowany, zjudaicyzowany, zhumanizowany) i nielegalnego rytu nowej mszy.
Po drugie, co do odmawiania przez kapłana Kanonu. Jako wiernego uczestniczącego we Mszy Świętej jakieś przygrywki w tym czasie uważam za niedorzeczne. Brak szacunku do ciszy!!! Myślę, że zamiast organista miałby w tym momencie (najczęściej po Podniesieniu) bzdęgolić (przepraszam za określenie), które też niestety u wiernych nie pozwala na skupienie myśli w rozważaniu Męki i Śmierci Pana Jezusa, lepiej mu było, aby w tym momencie po skończonym zagraniu Sanctus klęcząc adorował i rozważał Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Wiem, ze może się tu ktoś znaleźć, twierdząc, że po Podniesieniu organista kiedyś grał pieśni o Najświętszym Sakramencie. Tyle że tu trzeba wspomnieć, to jest rodzaj Mszy Ludowej śpiewanej stąd powstawały owe pieśni mszalne podzielone na części odpowiadające Mszy Świętej jak Introit, Gloria, Ewangelia, Credo itp.
Natomiast, gdy nie jest to Msza Ludowa śpiewana powinno zachować się ciszę, bo nawet we Mszy Ludowej śpiewanej mamy przeważnie 1 lub 2 zwrotki w zależności od danej pieśni mszalnej po Podniesieniu.
To tyle moich uwag. 

22
Witajcie, proszę o pomoc.
Czy posiada ktoś całość pieśni pogrzebowej śpiewanej wg melodii Z dawna Polski Tyś Królowo śpiewanej na Polesiu:

1.   Z Przenajświętszej Mszy Ofiary, Panie nasz, *  Przebacz Jezu zmarłym karę, Chryste nasz. * Przez Maryi przyczynienie, * Świętych Pańskich się wstawienie, * Daruj winy, skróć cierpienie * Jezu nasz.
2.   Matko nasza litościwa, Maryja, * Ach przemów do Syna słowo, Maryjo, * Prowadź dusze przed Tron Boga, * Niech jej minie kara sroga * Uproś litość Matko Droga, * Maryjo.

23
Ostatni dzwon (1 wersja)

[1] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * Jak wiele dusz obudził on. * Gdy przyjaciele żegnałem Was, * Słyszałem dzwon ostatni raz.
[2] Nie żyją już radosne dni, * Choć pamięć ich tak świeża tkwi. * I wiele, ach, nie żyje już * Wesołych tych młodzieńczych róż.
[3] Podobny mnie też czeka los, * Żałobna pieśń i smutku głos. * W dolinie wiatr rozniesie wzdłuż * I śladu zeń nie będzie już.
[4] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * Jak wiele dusz pobudza on. * A tak nie ja, lecz będzie on, * Opiewać ten ostatni dzwon.
[5] A gdy zasnąłem tym twardym snem, * Nie zbudzi dzwon ni jego hymn. * Bo dusza ta opuszcza was, * Nie zbudzi dzwon ostatni raz.
[6] Ostatni raz żałobny ton, * Przy pożegnaniu w rozstaniu on. * W trumnie na cmentarzu prowadzi on, * W dolinie ciszy, gdzie wieczny dom.

Ostatni dzwon (2 wersja)

[1] Ostatni dzwon, ostatni dzwon... * Jak wiele Dusz pobudza on. * O błogich dniach, o miejscach tych, * Gdziem ujrzał świat, dom ojców mych. * Refren: [: Najmilsi tam, żegnają Was, * Słyszałem dzwon ostatni raz :]. /2x/
[2] Nie ujrzę ja, tych błogich dni, * Choć pamięć ma wciąż o nich śni. * Nie ujrzę ja, nie ujrzę już, * Tych błogich dni, kwiatów i zórz. * Refren: [: I żaden ich nie zbudzi ton, * Nie zbudzi ich ostatni dzwon :]. /2x/
[3] Podobny i czeka mnie los, * Żałobną pieśń i smutku głos. * W dolinie wiatr rozniesie wzdłuż, * I przyjdzie Pan, wieszcz innych już... Refren: [: I już nie ja, lecz będzie On, * Opiewał w snach ostatni dzwon... :] /x2/

Ostatni dzwon (3 wersja)

[1] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * Jak wiele dusz pobudza on.  * Gdy swą rodzinę, żegnałem was, * Słyszałem dzwon ostatni raz.
[2] Nie ujrzę już radosnych dni,  * choć pamięć ich świeża się tkwi; * I wielu z nich nie żyje już  * Młodzieńczych tych wesołych dusz.
[3] Podobny mnie też czeka los, * Żałobne pieśni, smutny głos  * W dolinie wiatr rozniesie wzdłuż * I śladu tego nie będzie już.
[4] W mogile ciemnej położą cię * I żółtym piaskiem zasypią cię, * Słońce promieniem ogrzeje grób. * Kochana(y) mamo/siostro (tato/bracie) – spoczywaj tu.
[5] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * Jak wiele dusz pobudza on. * A jak nie ja, to będzie on, * Obcować ten ostatni dzwon.
[6] Przy pogrzebaniu ostatni dzwon  * W trumnie na cmentarz prowadzi on, * W krainę ciszy, gdzie wieczny dzwon, * Prowadzi ten ostatni dzwon.
[7] A gdy zaśniemy wiecznym snem, * Nie zbudzi dzwon i jego hymn, * Bo dusza Twa spoczywa w nas, * Nie zbudzi dzwon ostatni raz.
[8] O Boże mój, już zniosłeś dni, * Co najpiękniejsze były mi, * I chociaż śmierć już przy mnie jest * Ja będę żyć w ojczyźnie tej.


Ostatni dzwon (4 wersja)

[1] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * do niebios bram rozdziera się.  * Rodzinę swą, przyjaciół swych, * pożegnasz już ostatni raz.
[2] Niech Bóg ci da nagrodę swą, * po trudach swych spokojnie śpij. * Na krótki czas, żegnamy cię, * bo Bóg i nas powoła tam.

24
Istnieje aż 4 lub 5 wersji tej pieśni.

25
Prośby o pomoc / Odp: Mam piękny dom - prośba o tekst
« dnia: 28-09-2017, 21:37:49 »
Nie ma za co ;) wstawiam też nuty. Tyle że tamten tekst pod nutami zawiera błędy. A 1 zwrotce prawidłowo powinno być:

1. Przez ziemskich dróg zawiłych stron; przez krocie walk nieustannych burz; kieruje Bóg kroki myśli me; do Nieba Bram do Rajskich Wzgórz.

Jeżeli ma Pan inne pieśni pogrzebowe ale takie niestandardowe spoza śpiewników ogólno dostępnych np. Jeżeli by miał Pan od tzw. śpiewaków pogrzebowych byłbym niezmiernie wdzięczny.
Posiadam tego ponad 250 pieśni bo wydaję specjalny modlitewnik o śmierci konaniu czuwaniu modlitewnemu przy trumnie i za Dusze Czyśćcowe.

Strony: [1] 2 3