Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10
71
Prośby o pomoc / Stara pieśń o MB Różańcowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tolek_z_Ukrainy dnia 06-10-2020, 10:51:22 »
Znalazłem starą pieśń o Matce Bożej Różańcowej. Dlaczego starą? Dlatego, że zapisałem ją od organisty, który ma 51 rok stażu. Śpiewałem też tę pieśń w dzieciństwie (a może to mi się tylko wydaje).
Mam dwie zwrotki:
1. Witaj, Matko Różańcowa, Maryjo!
Pani nasza i Królowo, Maryjo!
Maryjo, Maryjo, o Maryjo Królowo!
2. Uciekamy się do Ciebie, Maryjo!
Bądź nam Matką tu i w niebie, Maryjo!
Maryjo, Maryjo, o Maryjo Królowo!
W internecie tej pieśni nie znalazłem. Może ktoś ma jeszcze inne zwrotki?
72
Pieśni przygodne / Ad: Będę cierpiał bom zasłużył (O cierpliwości chrześcijańskiej)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ewa dnia 05-10-2020, 13:17:22 »
Dzień dobry. Zupełnie przez przypadek znalazłam tę pieśń, i spodobała mi się bardzo, ale nie wiem jaka jest melodia tej pieśni. Czy ktoś ma nuty? Z góry dziękuję.
73
Śpiew a liturgia / Odp: Pieśniolotek mszalny - czyli jakie pieśni śpiewano u Państwa podczas mszy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez knrdsk1 dnia 04-10-2020, 15:42:37 »
Kościół p.w. NMP na Piasku, Wrocław, Msza w Klasycznym Rycie Rzymskim, godz. 9:00, niedziela 04 października 2020, XVIII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego; C: XIB, m: 4; o: AS; s: KZ, AI oraz KB i LT (cyw.)

Intr: Da pacem Domine;

Msza: IX (Cum jubilo), Credo I;

Gr: Laetatus sum (psalmodią - poza intonacją i szczątkowym zakończeniem, śpiewanymi wg neum);
Alleluia: Timebunt gentes (antyfona z powtórzeniem i jubilacją wg neum - wers śpiewany psalmodią - antyf. z jubilacją),
Off: Sanctificavit Moyses;
Co: Tollite hostias / Zbliżam się w pokorze (całość);

Po ost. Ewangelii: Salve Regina (simplex).
74
W załączniku nuty i tekst.  :)
75
Pieśni ku czci Najświętszej Maryi Panny / Odp: Gdy w ciężkich walkach siły słabnieją
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MaciejKalita dnia 01-10-2020, 08:52:03 »
Nutki w nieco innym brzmieniu, acz zarys melodii ten sam :) http://www.religijne.org/galeria/Gdy_w_ciezkich_walkach_sily_slabna_931950_1.pdf
76
Pieśni za zmarłych / Odp: Pieśni pogrzebowe podczas czuwania modlitewnego przy zmarłym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez martin1984 dnia 27-09-2020, 18:42:00 »
I. Już wycierpiałeś (wycierpiałaś), już zwyciężyłeś (zwyciężyłaś), * znosiłeś (znosiłaś) trudy i wszelkie krzyże, * teraz odpoczniesz, teraz odpoczniesz, teraz odpoczniesz w ciemnym grobie.
II. Ty byłeś (byłaś) wierny (wierna), byłeś (byłaś) cierpliwy (cierpliwa), * Tyś Mu służył(a) do zgonu swego, * Bóg ci nagrodzi, Bóg ci nagrodzi, Bóg ci nagrodzi we wieczności.
III. Pielgrzymka Twoja się zakończyła, * wędrujesz z ziemskiej doliny teraz, * już ci śmierć bramę, już ci śmierć bramę, już ci śmierć bramę otworzyła.
77
Pieśni za zmarłych / Odp: Pieśni pogrzebowe podczas czuwania modlitewnego przy zmarłym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez martin1984 dnia 27-09-2020, 18:39:09 »
I. A. Spocznij na wieki matko (żono, córko, siostro) ukochana * zwycięskoś przeszła z tego świata w dal. * Spocznij niech Pan Bóg do snu cię ułoży, * już cię nie zbudzą serca łzy i żal.
   B. Spocznij na wieki ojcze (mężu, synu, bracie) ukochany, * zwycięskoś przeszedł z tego świata w dal. * Spocznij niech Pan Bóg do snu cię ułoży, * już cię nie zbudzą serca łzy i żal.
II.   Spocznij na wieki niech ciało umiera, * dusza dojrzała jak ten żytni kłos. * Którą Pan żniwa z pól ziemi zabiera, * by z nią na wieki dzielić szczęścia los.
III.   Spocznij na wieki, śpisz już cichutko, * Bez smutku i bez cierpień już i trwóg. * Nie płaczcie za mną, bo to Wola Pana. * Niech Ci Bóg w niebie wieczną chwałę da.
IV.   Pokój Ci wieczny w cichej krainie, gdzie ból nie sięga,  gdzie łzy już nie płyną, gdzie słyszysz Boga głos serdeczny "Pokój ci wieczny, pokój ci wieczny".
78
Pieśni za zmarłych / Odp: Pieśni pogrzebowe podczas czuwania modlitewnego przy zmarłym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez martin1984 dnia 27-09-2020, 18:34:12 »
I. A. Odszedłeś od nas, ojcze ukochany, twe serce cenne już przestało bić. Dzień smutny zmienił twarze łzą zalane, dla nas na zawsze już przestało bić.
     B. Odeszłaś od nas, mamo ukochana, matczyne twe serce już przestało bić. Dzień smutny zmienił twarze łzą zalane, dla nas na zawsze już przestało bić.
REFREN: Żegnaj, ach żegnaj, niech ci Bóg przebaczy. Bo i nas kiedyś, Bóg powoła nas.
II. Zamknęły się już ukochane oczy, Spoczęły ręce twe spracowane. Przestało już bić kochane twe serce. Jak trudno żegnać,  w sercach naszych trwasz.
III. Bolesne jest to nasze z tobą rozstanie, * Lecz taka Wola Twoja jest o Panie. * Bóg cię powołał, do Królestwa Swego, * Z Jego się Wolą, pogodzić nam trzeba.
IV.   W cichości ducha modlę się do Ciebie, * o dobry Jezu, racz wysłuchać mnie. * Przyjmij tę duszę do Domu Twojego, * osądź łaskawie, jako Dziecię Twe.
V.    Przyjm Matko Boska, tę duszę w Swą pieczę, * Bo ona Ci była wierna w tym życiu. * Nie daj go (ją) karać, nie daj mu (jej) Maryjo. * Zginąć na wieki, racz o nim (niej) pamiętać.
79
Pieśni za zmarłych / Odp: Pieśni pogrzebowe podczas czuwania modlitewnego przy zmarłym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez martin1984 dnia 27-09-2020, 18:33:14 »
I. A. Już zakryłaś swoje oczy, mamo, już zasnęłaś wiecznym snem,  * Już zasnęłaś i nie rozwitałaś, i nie wrócisz do nas nigdy ty!
   B. Już zakryłeś swoje oczy, tato, już zasnąłeś wiecznym snem, * Już zasnąłeś i nie rozwitałeś, * i nie wrócisz do nas nigdy ty!
II. A. Mamo moja droga, a ty mamo, ach, dlaczego ze słońcem odeszłaś ty, * Zostawiłaś nas w tej ciemnej nocy, w sercu zostawiłaś smutek, ból?
   B. Tato ukochany, a ty tato, ach, dlaczego ze słońcem odszedłeś ty, * Zostawiłeś nas w tej ciemnej nocy, w sercu zostawiłeś smutek, ból?
III. Łzy chcesz wytarć, moja droga mamo (ukochany tato), * radość dziecka moją wrócić chcesz, * Chcesz nam znów ty współczuć i zrozumieć, * a jak teraz mamo (tato) wrócić cię.
IV.   Dzisiaj między nas brakuje ciebie, * twego serca, co kochało nas, * Z aniołami tam ty jesteś w niebie * i przed Bogiem modły za nas ślesz.
V.   Trudno dzisiaj, mamo (tato), nam bez ciebie, * w życiu naszym nastąpiła noc, * O, jak prędko znikłaś (znikłeś) nam na wieki, * bo powołał ciebie Jezus już.
Zakończenie: Mamo moja droga, a ty mamo… (Tato ukochany, a ty tato…).
80
Pieśni za zmarłych / Odp: Pieśni pogrzebowe podczas czuwania modlitewnego przy zmarłym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez martin1984 dnia 27-09-2020, 18:31:46 »
I.   Już się zbliża czas rozstania, * Już wasz ojciec (Wasza matka) żegna was; * Zbliż się, zbliż się tu rodzino, * Popatrz na ojcowską (matczyną) twarz.
II.   Gdzie odchodzisz drogi ojcze (droga matko)? * Ja sierotą nie chcę być! (Sierotami nie chcemy być)! * Jak bym chciała drogi mężu (Jak bym chciał o droga żono), * Całe życie z tobą być!
III.   Cicho, nie płacz ma rodzino, * Otrzyj z oczu łezki swe, * Ja odchodzę do wieczności [Ja już muszę was opuścić]*, * Bóg powołał właśnie mię! [Gdyż już Bóg powołał mnie!]*
IV.   Ja już wiele wycierpiałem (wycierpiałam), * Cicho znosząc krzyże swe, * Spójrz dziecino na me ręce, * Które piastowały cię.
V.   Nim odejdziesz drogi ojcze (droga matko), * Nim przekroczysz progi swe, * Niech twe oczy miłosierne, * Pożegnają właśnie mnie (nas).
VI.   Żegnam ukochane dzieci (dziecko)*, * Bo wzywają mnie już tam, * A co złego uczyniłem (uczyniłam) * To proszę wybaczcie [o wybacz] mi!
VII.   Troski wasze już złożyłem (złożyłam) * I ukryłem (ukryłam) w sercu swym. * Nie płaczcie już moje dzieci, * Słuchajcie się nawzajem.
VIII.   Żegnam wnuki (wnuka, wnuczkę)* co kochałem (kochałam), * One (i on/ona) też kochały (kochał/a) mnie. * Wszystkich proszę o modlitwę, * I nie zapomnijcie mnie!
IX.   Żegnam braci(brata), żegnam siostry(siostrę), * Przyjaciele, żegnam was. * Bo odchodzę do wieczności * Już na wieczny, wieczny czas!
X.   I ty mężu (żono/synu/córko) w swoim domku; Dobrze chowaj dziatki swe; Pamiętaj też o nich zawsze; żeby im nie było źle.
XI.   Już za chwilę cię zabiorą, * Ukochany ojcze nasz (Ukochana matko ma/Kochana matko nasza). * Już odchodzisz do wieczności, * Tam Maryja czeka nas.
XII.   O Maryjo uproś Syna, * Który będzie sądził z win, * By przebaczył mi me grzechy, * Ja chcę zostać dzieckiem Twym!
XIII.   Otrzyjcie już łzy płaczący, * Nie ma czego smucić się. * Matka Boska z wami będzie, * Do Niej trzeba modlić się.
XIV.   Bo odchodzę do wieczności * Już mogiła skryła mnie. * Wszystkich proszę o modlitwę, * Za mą duszą, grzechy me!
XV.   Panu Bogu was polecam, * Na ten smutny, ciężki czas; * Trwajcie w wierze i miłości, * a Bóg nie opuści was!
XVI.   Ja za wszystko Wam dziękuję, * Dzisiaj już ostatni raz; * I was bardzo o to proszę, * módlcie się za mną co dnia.
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10