Autor Wątek: Rocznica poświęcenia kościoła - Niezmierny w dobroci Panie  (Przeczytany 2278 razy)

tomas_wawa

  • Gość
T: Kancyonał i książka modlitewna na cały rok, 1865 r., s. 315.

1. Niezmierny w dobroci Panie, * Z radością obchodzimy * Domu Twego poświęcanie; * Winneć dzięki dajemy, * Za miłość, którą nam świadczysz, * Gdy w tym kościele z nami * Dobrotliwie mieszkać raczysz * Jako ojciec z dziatkami.
2. Wiemyć wprawdzie, że świat cały * Jest, wszechobecny Boże, * Kościół Twój bardzo wspaniały * Ni ogarnąć nie może, * Twojej niezmiernej wielkości: * Gdziekolwiek się udamy, * W Twojej świętej obliczności * O Boże, zostawamy.
3. Przecież o kościołach wiemy, * Żeś je poświęcił sobie; * Przetóż my je szanujemy * Jak domy, które Tobie * Na chwałę są poświęcone, * W których przyrzekłeś, Panie, * Mieć uszy Twe nakłonione * Na próśb naszych słuchanie.
4. Dom Twój jest domem naszego zbawienia: * Tu słyszymy głos Jezusa, Syna Twego, * Tu pamiątkę czynimy * Jego zbytecznej miłości, * Który nas umiłował, * Gdy siebie za nasze złości * Na krzyżu ofiarował.
5. Tu przez Sakramenta święte * Zbawienie nam gotujesz, * Miłosierdzie niepojęte * Nad nami okazujesz: * Słowem Twoim nas oświecasz, * Uczysz, co czynić trzeba, * Łaską Twoją nas poświęcasz * I prowadzisz do nieba.
6. Tobie my za łask tak wiele * Serdecznie dziękujemy, * Które od Ciebie w kościele * Z Twej dobroci bierzemy; * Ojcze, racz strzedz domu Twego od wszelkiej przygody; * Niechaj tu zbawienie z niego * Czerpamy bez przeszkody.
7. Spraw, żebyśmy z domu Twego * Lepszymi powracali * I do wszystkiego dobrego * Chętniejszymi się stali, * Niech będzie nasze wesele * Ojcze nasz, wielbić Ciebie, * Teraz w tym ziemskim kościele, * Potem na wieki w niebie.