Autor Wątek: Niedziela I po Epifanii - Szuka Marya Syna zgubionego  (Przeczytany 2794 razy)

tomas_wawa

  • Gość
T: Zupełny śpiewnik i książka do nabożeństwa, 1898 r.

1. Szuka Marya Syna zgubionego, * W kościele potem w trzy dni znajduje Go; * Spraw to nam, Jezu! Co Ciebie wielbimy, * Niechaj Cię z Matką w niebiesiech znajdziemy.

2. Jezu najmędrszy! coś w świętym kościele, * Dzieciną będąc, uczył mędrców wiele; * Racz-że nas, Panie! nauczyć dróg Swoich, * Abyśmy żyli według nauk Twoich.

3. Niech będzie nasze najpierwsze staranie,* Słuchać i pełnić Twoje słowa, Panie! * Byśmy nie lgnęli do ziemskich marności, * Ale szukali z cnót sprawiedliwości.

4. O, niech Cię nigdy przez grzech nie stracimy, * Lecz gdy Cię kiedy nieszczęsni zgubimy, * Niech Cię ze łzami pokuty szukamy, * Bo nic droższego nad Ciebie nie mamy.

5. Spraw, byśmy byli starszym posłusznymi, * Tobie i ludziom stali się miłymi; * Byśmy tu zawsze w Twej łasce wzrastali, * A potem wieczną chwałę otrzymali.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2008, 11:08:10 wysłana przez knrdsk1 »

marian7

  • Gość
Odp: I niedziela po Epifanii - Szuka Marya Syna zgubionego
« Odpowiedź #1 dnia: 08-11-2008, 07:49:01 »
W Kacyonale Żmijki ta pieśń jest w rozdziale: "Pieśni młodzieży dla pożegnania pracy szkolnej", a kończy się wezwaniem:
V. O Matko najświętsza, przez Syna znalezienie,
R. Niech po zgonie naszym mamy Jezusa widzenie.
V. Panie wysłuchaj modlitwy nasze, itd.

Módlmy się: Przyjmij Panie, modlitwy i żądania ludu proszącego, i zlej nań błogosławieństwo Twoje, ażebyśmy poznali to, co czynić mamy, i do wypełnienia tego, co poznajemy, mocnymi byli. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.