Autor Wątek: Śpiewnik z harmonizacją  (Przeczytany 6832 razy)

materkamil

  • Gość
Śpiewnik z harmonizacją
« dnia: 11-08-2012, 13:48:59 »
Szukałem w całym Internecie ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi - jaki śpiewnik wybrać z harmonizacją. Ważne żeby nuty były proste i ładne. Wiele osób chwali śpiewnik Rączkowskiego jednak znalazłem tutaj pieśń "Po górach dolinach" z tego śpiewnika:
http://chomikuj.pl/tomeczek1136/Muzyka/Organy/R*c4*85czkowski+*c5*9apiewajmy+Bogu/PIE*c5*9aNI+MARYJNE

I od razu spadłem z krzesła. Kompletnie nie da się tego grać. Zamiast pięknej harmonizacji są trytony, paskudne i wstrętne brzmienia. Dlatego już sam nie wiem jaki śpiewnik wybrać aby harmonizacje były ładne i proste.

Znalazłem też coś takiego:
http://www.liturgiczny.pl/pl/p/Rok-Koscielny-w-Piesniach-Towarzyszenie-organowe-do-piesni-Spiewnika-Koscielnego-ks.-Jana-Siedleckiego-/3686

Do śpiewnika Siedleckiego. Sam posiadam siedleckiego 2006 i jest to wspaniałe wydanie które od razu pobija śpiewnik KULu i inne. Ma większość popularnych pieśni i jeszcze więcej :)
« Ostatnia zmiana: 11-08-2012, 13:50:34 wysłana przez materkamil »

ssstokrotkaaa

  • Gość
Odp: Śpiewnik z harmonizacją
« Odpowiedź #1 dnia: 15-08-2012, 14:11:29 »
Rączkowski ma prostą i brzmiącą harmonię. Jest masa śpiewników i brakłoby lat żeby przegrać je wszystkie. To zależy od sprawności palców, który wybrać. Do prostszych należy też śpiewnik Zalewskiego. Jest przecież też śpiewnik wawelski, bardzo dobry. Do trudniejszych zaliczę opracowanie śpiewnika Siedleckiego, ale nie to, które wspomniałeś ks. Lewandowskiego, tylko starsze 3 tomowe wydanie. Jest też śpiewnik Flaszy, stary Rączkowski (Wielbij duszo moja Pana), chorał opolski czy śląski. To tylko część śpiewników z harmonizacją. W każdym "nuty będą proste i ładne", to kwestia gustu muzycznego i sprawności palców.