Wskazówki dla autorów w dziale "Nasze śpiewniki ..."

Zaczęty przez Rorantysta, 08-03-2010, 02:08:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rorantysta

W dziale tym opisujemy śpiewniki, lub inne wydawnictwa źródłowe tradycyjnych pieśni kościelnych. Proszę nie umieszczać tu informacji o zbiorach zawierających głównie nowe utwory, lub jedynie fragmenty pieśni tradycyjnych.

Opis śpiewnika powinien zawierać:
- wszystkie informacje ze strony tytułowej w postaci tekstowej (by można było je znaleźć za pomocą wyszukiwarki, można dodatkowo dołączyć zdjęcie),
- jeśli strona tytułowa nie zawiera takich informacji podajemy, o ile są nam znane: imię i nazwisko autora / redaktora, wydawcę, rok i miejsce wydania.

Przydatne i mile widziane będą:
- informacje o imprimatur i nihil obstat (preferowane w postaci tekstowej, można dodatkowo dołączyć zdjęcie),
- w przypadku rękopisów, unikatów i rzadko spotykanych druków dobrze jest podać nazwę instytucji przechowującej egzemplarz wraz z sygnaturą,
- jeśli śpiewnik jest dostępny w internecie podajemy link, a w tytule wątku dodajemy info [on-line], ewentualnie rozszerzone o informację w jakim formacie dostępna jest książka np. [on-line/pdf] lub [on-line/DjVu] itp.
- opis fizycznych parametrów: rozmiary, system numeracji i liczba stron,
- opis zawartości lub ewentualnie spis treści - wersja na szybko - zdjęcia, dla pracowitych - tekstowo z linkami do pieśni na forum.

Różne wydania jednego śpiewnika opisujemy w jednym wątku.

Poszczególne wątki w dziale "Nasze śpiewniki" służą jako odsyłacze. Wpisując tekst pieśni na forum nie musimy dołączać za każdym razem obszernego opisu źródła, wystarczy dać skrócony tytuł i link do odpowiedniego wątku w tym dziale.