Co można zagrać???

Zaczęty przez lowelas51, 27-11-2009, 08:42:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

lowelas51

Witam wszystkich. W najbliższą niedzielę na mszy będzie odsłonięcie witraża przedstawiającego: "Duch Święty od Stworzenia Świata". Co można zagrać podczas tego odsłonięcia? Liczę na wasze propozycje!!!

knrdsk1

Skoro witraż - jak rozumiem - współczesny, to może coś z Warszawskiej Jesieni?! ;D

lowelas51

Śmiesznie by było zagrać coś z Warszawskiej Jesieni. Mi chodzi bardziej coś typowo liturgicznego. ;D

mitokar

Do Ducha Świętego, bo On jest w centrum.

mitokar

Czy ktoś posiada nutki o św. Klarze i św. Julii? Byłoby super! mitokar@poczta.onet.pl

lowelas51

Proponowałem proboszczowi do Ducha Świętego "Łaska Pana", tekst jest następujący:

Niech nas ogarnie łaska Panie Twa.
Duch Twój Święty niech dotknie nas...

Tekst pasuje, melodia ładna, jednak Go to nie przekonało:( Dla zainteresowanych dodaję melodię
C:\Documents and Settings\Jarek\Pulpit\DSC02158.JPG

mitokar

Może coś z tradycyjnych pieśni do Ducha Świętego, bo to jest lekka piosenka i może dlatego nie ma na nią zgody.
Najlepiej, by sam podał propozycję.

lowelas51

Podał swoją propozycję Magnificat czyli Uwielbiaj duszo moja sławę Pana mego, chwal Boga STWORZYCIELA tak bardzo dobrego... a po tej zwrotce już ostatnia czyli Chwała Ojcu...

knrdsk1

Tak bardziej na serio, proponuję przeglądnąć polskie tłumaczenia hymnu Veni Creator Spiritus,
odnośniki sa tutaj: http://spiewnik.katolicy.net/index.php/topic,475.0.html
Można by oczywiście zaśpiewać sam hymn, po łac albo po polsku (O Stworzycielu Duchu przyjdź), ale ponieważ może to spowodować pewne zamieszanie (dot. np. zachowania w trakcie - wstawać, nie wstawać...) proponuję przemyśleć jedną z wersji pieśniowych, mniej znanych.
Co do Magnificat, to pomysł zaśpiewania pierszej i ostatniej "zwrotki" uważam za skandaliczny. Są pieśni których nigdy nie należy skracać! Takie jak Magnificat czy Te Deum (Ciebie Boga wysławiamy), bo kto nam zagwarantuje, że za kilka tygodni lekkomyślny kapłan nie zażąda, żeby "z ważnych powodów duszpasterskich" (np. nasz Adam Małysz skacze dziś wcześniej i śpieszymy się wszyscy kibicować) zaśpiewać "pierwszą i ostatnią zwrotkę" np. Gloria, Credo, a może i "Ojcze nasz"...

macius2527

#9
Duchu Święty przyjdz prosimy

knrdsk1

W powyższej wypowiedzi poprawiłem Imię Trzeciej Osoby Boskiej na pisane z dużych liter, bardzo proszę dbać o szacunek dla Imion Trójcy Świętej w pisowni!!!