Graduale restitutum i Offertoriale restitutum cum versiculis

Zaczęty przez Rorantysta, 17-11-2009, 14:19:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rorantysta

Link do strony:
http://www.gregor-und-taube.de/html/materialien.htm
(był już podawany na forum, ale tu prezentuję stronę z szerszym opisem)

Zawiera pdf-y z rekonstruowanymi na podstawie rękopisów melodiami propriów na niedziele i święta (wg nowego kalendarza). Pliki zawierają notację kwadratową i sangalleńską. Zaletą jest pełna zgodność obu notacji w odróżnieniu od Graduale triplex. Wada - jak każda rekonstrukcja, jest to tylko hipotetyczny przebieg melodii, różny od tego, który jest najbardziej popularny. Melodie są identyczne lub bardzo zbliżone do rekonstrukcji publikowanych od 1985 w czasopismie "Beiträge zur Gregorianik" (z tego źródła znam tylko kilka przykładów) wydawanym przez niemiecką sekcję AISCGre (Associazione Internazionale Studi di Canto Gregoriano).

Rorantysta

Niestety na przełomie września i października 2011 strona zniknęła z sieci. Na razie nie ma żadnych informacji, co było tego przyczyną.

knrdsk1


Rorantysta

Cytat: knrdsk1 w 19-10-2011, 12:14:20
Jak to co - nowa, lepsza wersja  :P
He, he. Nowe lepsze i gorsze wersje pojawiały się tam na bieżąco. Ostanie nowe materiały na stronie były dodane we wrześniu. Może Graduale Novum nie sprzedawało się wystarczająco dobrze i trzeba było oczyścić teren? (uwaga - teoria spiskowa)

Rorantysta