Pieśni pogrzebowe podczas czuwania modlitewnego przy zmarłym

Zaczęty przez martin1984, 05-06-2014, 01:22:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

martin1984

I. A. Spocznij na wieki matko (żono, córko, siostro) ukochana * zwycięskoś przeszła z tego świata w dal. * Spocznij niech Pan Bóg do snu cię ułoży, * już cię nie zbudzą serca łzy i żal.
   B. Spocznij na wieki ojcze (mężu, synu, bracie) ukochany, * zwycięskoś przeszedł z tego świata w dal. * Spocznij niech Pan Bóg do snu cię ułoży, * już cię nie zbudzą serca łzy i żal.
II.   Spocznij na wieki niech ciało umiera, * dusza dojrzała jak ten żytni kłos. * Którą Pan żniwa z pól ziemi zabiera, * by z nią na wieki dzielić szczęścia los.
III.   Spocznij na wieki, śpisz już cichutko, * Bez smutku i bez cierpień już i trwóg. * Nie płaczcie za mną, bo to Wola Pana. * Niech Ci Bóg w niebie wieczną chwałę da.
IV.   Pokój Ci wieczny w cichej krainie, gdzie ból nie sięga,  gdzie łzy już nie płyną, gdzie słyszysz Boga głos serdeczny "Pokój ci wieczny, pokój ci wieczny".

martin1984

I. Już wycierpiałeś (wycierpiałaś), już zwyciężyłeś (zwyciężyłaś), * znosiłeś (znosiłaś) trudy i wszelkie krzyże, * teraz odpoczniesz, teraz odpoczniesz, teraz odpoczniesz w ciemnym grobie.
II. Ty byłeś (byłaś) wierny (wierna), byłeś (byłaś) cierpliwy (cierpliwa), * Tyś Mu służył(a) do zgonu swego, * Bóg ci nagrodzi, Bóg ci nagrodzi, Bóg ci nagrodzi we wieczności.
III. Pielgrzymka Twoja się zakończyła, * wędrujesz z ziemskiej doliny teraz, * już ci śmierć bramę, już ci śmierć bramę, już ci śmierć bramę otworzyła.