O Matko Boska Gidelska (MB Gidelska)

Zaczęty przez czytane, 19-07-2023, 12:29:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

czytane

1. O Matko Boska Gidelska Tyś jest Pani Archanielska Wielkieś cuda uczyniła Żeś się w roli objawiała.
2. Objawiłaś się na roli Pracowitym wieśniakowi Który orał w par bydlęty I wyorał obraz święty.
3. Bydlęta obraz ujrzały Na kolana poklękały A on bije i katuje Jeszcze zabić obiecuje.
4. Obejrzał się w prawą stronę Ujrzał obraz i koronę I sam klęknął z uczciwością I podniósł obraz z radością.
5. Zaniósł ci go swej skrzyni Tam go nieszczęście nie minie Nad całą jego gospodą Nawiedził go Bóg chorobą.
6. Na dziatki i żonę jego I na niego też samego Doświadczył go Bóg samego I też domowników jego.
7. Miał w swym dworze komornicę Bogu wierną służebnicę Która mu wiernie służyła I tę skrzynię otworzyła.
8. A gdy skrzynię otworzyła Jasność wielka uderzyła Gospodarzu źle u ciebie Kościelną rzecz masz u siebie.
9. Do klasztoru pobieżała Zakonnikom powiedziała Przyszło bractwo ze świecami Wzięli obraz z klejnotami.
10. Wstawili go w wielki ołtarz Święta Panno bądźże u nas Dwa razy im uchodziła Tutaj być nie pozwoliła.
11. Dwa razy im uchodziła A trzeci raz przemówiła Zanieście mnie na tę rolę Bo ja tam mam dobrą wolę.
12. Zanieście mnie na tę rolę Bo ja tam mam dobrą wolę Zanieście mnie na góreczkę Na gospodarza roleczkę.

Pieśni Maryjne z Przysuskiego, 2021r.