Ta salatyńska szczęśliwa wioska

Zaczęty przez czytane, 19-07-2023, 12:46:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

czytane

1. Ta salatyńska szczęśliwa wioska gdzie się objawiła ta Matka Boska Dwojgu pastuszkom z zacnej rodziny Które serduszka miały bez winy
2. Kiedy swe krówki w pole wygnały Pieśń Matki Boskiej ciągle śpiewały Boga tam nigdy nie obraziły Ładnie i skromnie tam się bawiły
3. Pewnego ranka gdy wstało słońce Nagle ktoś stanął przy nich na łące Stała tam pani pięknie ubrana Była to Maria Niepokalana
4. Dzieci na widok ten osłupiały Gdy jasność wielką przy niej ujrzały Jasna i piękna na twarzy była Lecz łzy jak perły z oczu roniła
5. Mnie się nie bójcie moje dziateczki Jesteście blisko ku swej mateczki Która tu do was z nieba zstąpiła By grzesznym niebo swe otworzyła
6. Cudowne słowa z jej ust płynęły Dzieci z podziwem na nią patrzyły Koronę miała z gwiazdek na głowie Asystowali jej Aniołowie
7. Widzicie dziatki co się to dzieje Na widok serce moje truchleje Ludzie o syna mego nie dbają Drugi raz na krzyż go przybiją
8. Kiedy te słowa do nich mówiła Z bólem serdecznym z cicha załkała Pastuszki także się rozpłakały Gdy śliczną panią płakać ujrzały
9. Powtórzcie wszędzie te moje słowa Że wam mówiła Maria Królowa By ludzie z grzechów dusze obmyli O wybaczenie syna prosili
10. On by znieważył z nieba świat cały Lecz modły wiernych go powstrzymały Ze łzami przyjdźcie o wybaczenie Dla was tu spokój w niebie zbawienie
11. Kiedy wyrzekła ostatnie słowa Znikła im z oczu Maria królowa Pastuszki stały jakby olśnione Patrzą gdzie poszła i w którą stronę
12. Kiedy swe krówki z pola zagnały Niezmierną radość w serduszkach miały Że będą ludziom opowiadały O cudzie Marii że ją widziały
13. Ludzie gdy słowa te usłyszeli Zaraz do księdza o tym znać dali Władze duchowne ten fakt zbadały O cudzie Marii wnet rozpisały
14. Lecz wyobraźmy sobie tę Panią Przez nasze grzechy łzami zalaną Ona serdecznie o to prosiła Powiedz owieczko któraś zbłądziła
15. Otrzyjmy Marii łzy jej płynące Obmyjmy my też winy szkodzące Ta salatyńska Panna Maryja Będzie z pomocą wszystkim spieszyła

Pieśni Maryjne z Przysuskiego, 2021 r.