Zyta, św.: W kraju włoskim urodzona

Zaczęty przez tomas_wawa, 30-07-2007, 02:06:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomas_wawa

T: ks. J. Siedlecki, Śpiewniczek zawierający pieśni kościelne..., 1918 r.
M: tamże.

1. W kraju włoskim urodzona, - Święta Zyto, bądź wielbiona, - Nasza Patronko i Opiekunko, - Cudami sławna Panienko.

2. Tyś w dzieciństwie Jezusowi, - Jak swemu Oblubieńcowi - Duszy uczucie i serca bicie - Poślubiłaś należycie.

3. Pogardziłaś rozkoszami, - Światowemi uciechami, - Częstoś mawiała: "Jam się zrodziła - Ażebym Bogu służyła.

4. Nie chcę świata znać i kochać, - Nie chcę jego zasad słuchać, - Bo te zasady są pełne zdrady, - Wiodą dusze do zagłady.

5. Wolę ja kochać Jezusa, - Którego Krwią moja dusza - Jest odkupiona i oczyszczona, - Z więzów czarta wyzwolona."

6. Na modlitwie zatopiona, - Bywałaś jak zachwycona, - Choć pracowałaś, w Swem sercu miałaś - Jezusa, bo Go kochałaś.

7. Ukochałaś nadewszystko - Pokorę i posłuszeństwo, - W czystości żyłaś, w niej się ćwiczyłaś, - Jak skarb ją drogi ceniłaś.

8. O święta wielka Patronko, - Nas, służebnic Opiekunko, - Ciebie błagamy: módl się za nami, - Niegodnemi grzesznicami.

9. Niech w Twe ślady wstępujemy, - Niech Jezusa miłujemy, - Byśmy się stały godnemi chwały - W niebie i z Tobą mieszkały.