Dobranoc ci Matko ja już idę spać
Bo jutro do pracy musze rano wstać.
Spokojnie, cichutko, spokojnie prześpię całą noc,
Po dniu umęczenia, Matko Dobranoc.
Dobranoc Ci Matko, o jak smutno mi,
Niech mi się Twój obraz, chociaż w nocy śni.
Twój obraz, za którym tęskni cały świat,
Dobranoc Ci Matko, ja już idę spać.
Dobranoc Ci Matko, Matko jedyna,
Całuje Twój obraz, Twojego Syna.
A kiedy już zaśnie, niech serce czuje
Że ja cię o Matko bardzo miłuję.
Dobranoc ci matko, my twoje dzieci
Niech nasze śpiewanie do ciebie leci
Żegnamy się z Tobą, bo już nadszedł czas,
Matko częstochowska nie opuszczaj nas.
Otrzyj łzy sierotom, skróć cierpienia ból,
I te biedne dzieci do siebie przytul,
A kiedy już zaśniem czuwaj nad nami,
Bo my cię, o Matko, bardzo kochamy.
Pamiętaj o chorych i o grzesznikach,
Gdzie skrycie łzy płyną, ty matko wnikasz
Przygarnij nas wszystkich Matko do siebie,
Bo my dziś ze łzami prosimy ciebie.
Przy Twojej pomocy zszedł szczęśliwie dzień,
A blaski słoneczne przykrył szary cień.
W Twych rękach me życie i wszechświata moc,
Dobranoc Ci Matko, Matko dobranoc.
Dobranoc ci Matko już odchodzimy
A jutro na nowo znowu przyjdziemy
Żegnamy się teraz, bo już ciemna noc
Dobranoc ci, Matko, Matko dobranoc.
Użycz nam Maryjo swojej wolności
I niech nieprzyjaciel u nas nie gości.
Niech imię Maryi wielbi cały świat,
Weź Polskę w opiekę znów na tysiąc lat.
Bo jutro do pracy musze rano wstać.
Spokojnie, cichutko, spokojnie prześpię całą noc,
Po dniu umęczenia, Matko Dobranoc.
Dobranoc Ci Matko, o jak smutno mi,
Niech mi się Twój obraz, chociaż w nocy śni.
Twój obraz, za którym tęskni cały świat,
Dobranoc Ci Matko, ja już idę spać.
Dobranoc Ci Matko, Matko jedyna,
Całuje Twój obraz, Twojego Syna.
A kiedy już zaśnie, niech serce czuje
Że ja cię o Matko bardzo miłuję.
Dobranoc ci matko, my twoje dzieci
Niech nasze śpiewanie do ciebie leci
Żegnamy się z Tobą, bo już nadszedł czas,
Matko częstochowska nie opuszczaj nas.
Otrzyj łzy sierotom, skróć cierpienia ból,
I te biedne dzieci do siebie przytul,
A kiedy już zaśniem czuwaj nad nami,
Bo my cię, o Matko, bardzo kochamy.
Pamiętaj o chorych i o grzesznikach,
Gdzie skrycie łzy płyną, ty matko wnikasz
Przygarnij nas wszystkich Matko do siebie,
Bo my dziś ze łzami prosimy ciebie.
Przy Twojej pomocy zszedł szczęśliwie dzień,
A blaski słoneczne przykrył szary cień.
W Twych rękach me życie i wszechświata moc,
Dobranoc Ci Matko, Matko dobranoc.
Dobranoc ci Matko już odchodzimy
A jutro na nowo znowu przyjdziemy
Żegnamy się teraz, bo już ciemna noc
Dobranoc ci, Matko, Matko dobranoc.
Użycz nam Maryjo swojej wolności
I niech nieprzyjaciel u nas nie gości.
Niech imię Maryi wielbi cały świat,
Weź Polskę w opiekę znów na tysiąc lat.
