Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Rorantysta

#576
Alternatywne nazwy skali (modusu): tonus III
modus-mi, modus-E (ton III i IV)
skala frygijska
deuterus authentus (authenticus)
#577
Tony psalmowe / Odp: 2. Drugi ton psalmowy
20-06-2007, 22:05:59
Alternatywne nazwy skali (modusu): tonus II
modus-re, modus-D (ton I i II)
skala hypodorycka
plagius proti, protus plagalis
#578
Alternatywne nazwy skali (modusu): tonus I
modus-re, modus-D (ton I i II)
skala dorycka
protus authentus (authenticus)
#579
Schola powstała w maju i po raz pierwszy wzięła udział w Mszy św. w języku łacińskim 17 czerwca o godz. 15.00. Zespół stawia sobie za cel włączenie w śpiew części stałych jak największej liczby uczestników Mszy. By ten cel przybliżyć zdecydowano się na rekonstrukcję sposobu wykonywania mszy De Angelis sprzed reformy solesmeńskiej. Podstawą jest zapis z Graduale dominikańskiego (http://www.gregorian-chant.info/pdf/de-angelis.pdf), konfrontowany z dawnymi opracowaniami organowymi i żywą  tradycją wykonawczą zarejestrowaną na przełomie lat 70 i 80-tych w Poznaniu.
Schola zamierza poszerzyć swój skład i zaprasza wszystkich chętnych na pierwszą powakacyjną próbę w środę 5 września o godz. 19.30 w domu parafialnym przy Rynku Wildeckim. Najbliższa Msza św. w jęz. łacińskim w Parafii Maryi Królowej z udziałem scholi zostanie odprawiona w niedzielę 16 września 2007 o 15.00.
#580
Zespół, a docelowo dwa zespoły: męski i żeński, prowadzi ks. Mariusz Białkowski, absolwent Papieskiego Instytutu Muzyki Sakralnej. Śpiew gregoriański wykonywany jest według zasad szkoły semiologicznej zapoczątkowanej przez O. Eugene Cardine'a i rozwiniętej przez jego uczniów. Próby zespołu będą wznowione po okresie wakacyjnym.