Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - SirPL

#1
Witam wszystkich,

Ostatnio przeglądając Chomika trafiłem na zdjęcia czegoś, co wygląda jak dodatek z tekstami o NMP Częstochowskiej: http://chomikuj.pl/Hyeronymus/Proprium+Poloniae/NMP+Cz*c4*99stochowskiej+(26+VIII)
Wie ktoś może, czy powstały takie dodatki dla pozostałych uroczystości (spodziewałbym się istnienie wkładek z tekstami o NMP Królowej Polski, Stanisławie, Wojciechu itd.)? Jeśli tak, to gdzie je znaleźć? Ew. może ktoś posiada i byłby skłonny udostępnić?
#2
Witam wszystkich!

W obrzędach chrztu dzieci występuje aklamacja:
CytatWy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa.
Alleluja, alleluja.

Czy może w Waszej parafii się to śpiewa albo znacie tego melodię?
#3
Witam wszystkich.
Mieszkam na wsi na Dolnym Śląsku. Ponieważ są to tereny poniemieckie, co roku przyjeżdża do nas "delegacja" wysiedlonych Niemców, chcących powspominać, pooglądać co się zmieniło...
Oczywiście - ponieważ to wieś - wszystko zawsze rozpoczyna się uroczystą Mszą świętą.
Pomyślałem sobie, że może warto na tę konkretną mszę przygotować zestaw pieśni, które Oni będą kojarzyć z Niemiec, tzn. ta sama melodia i każdy śpiewa w swoim języku.
Jedyna pieśń, jaka przychodzi mi teraz do głowy, to: Być bliżej Ciebie chcę, znana w Niemczech jako Näher, mein Gott, zu Dir. No ale to tylko jedna pozycja...

Nasi goście wizytują nas najczęściej pod koniec wakacji (sierpień/wrzesień). Być może jest tu ktoś, kto grywa niedaleko niemieckiej granicy i orientuje się co się u Nich śpiewa. Będę wdzięczny za każdą pomoc i odpowiedź.

Pozdrawiam.