Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Tomek Torquemada

#1
Już po, prace zakończone powodzeniem. Przez 24 godziny mogą pojawiać się zakłócenia w dostępie.
#2
Poprawka. Sprawdziłem w konfiguracji, forum jednak będzie w trybie konserwacji (wyłączone) do momentu zakończenia prac.
#3
W poniedziałek 25.09.2023 w godzinach porannych rozpoczną się prace techniczne na serwerze. Na czas prac dostęp do forum będzie możliwy tylko w trybie do odczytu. Po zakończeniu prac przez 48 godzin mogą pojawić się krótkookresowe problemy z dostępem do forum lub z walidacją certyfikatów SSL. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, najpóźniej w środę 27.09 wszystko na powrót wróci do normy.
#4
Część reklam rozliczana jest za kliknięcie, część za wyświetlenia. Na pewno nie wolno klikać ot tak dla podkręcenia dochodu, algorytmy google i tak to wyłapią.
#5
Przeniosłem dział śpiewnikowy na samą górę. Niektórzy z nas używają forum w kościołach, będzie teraz można łatwiej doklikać się do potrzebnej pieśni.
#6
Dzisiaj powiększyłem nieco czcionkę, poprawi to komfort korzystania zwłaszcza na telefonach, bo ciężko do tej pory było trafić w linki do działów śpiewnika i w numery podstron.
#7
Cytat: mbalicki w 12-08-2023, 12:08:20Daję znać, bo może nie tylko mnie podobna rzecz się przytrafiła. Jeśli macie, administratorzy, wgląd do takich danych, to może dałoby się ręcznie wysłać ponownie mejle aktywacyjne do użytkowników, którzy w ciągu ostatnich miesięcy założyli konto, ale go nie aktywowali?

Poszło, zobaczymy czy będzie jakiś skutek :-)
#8
Cytat: B_Kurowski w 08-08-2023, 21:04:55Nie błąd, ale czy jest szansa na podniesienie wielkości załącznika? Obecnie ,,Dozwolony rozmiar pliku to 512 KB".
Dałem 2048, nie chcę za dużo by serwera nie zapchać. Gdybyś miał jakieś szczególne potrzeby daj znać, to podniosę limit czasowo.
#9
No i gorsza informacja, włączyłem reklamy, dochód pójdzie na hosting, który jakiś czas temu istotnie podrożał, a nie chcę w pogoni za cenami przenosić forum byle gdzie.
#10
Cytat: B_Kurowski w 08-08-2023, 21:04:55Nie błąd, ale czy jest szansa na podniesienie wielkości załącznika? Obecnie ,,Dozwolony rozmiar pliku to 512 KB".
A pewnie, podniosę.
#11
Zainstalowałem też certyfikat SSL - połączenia ze stroną (w tym przesyłane hasła) są obecnie szyfrowane.
#12
Zainstalowałem właśnie nową wersję forum. Wreszcie czytelnie wyświetla się na telefonach. Ewentualne problemy proszę zgłaszać w tym wątku.
#13
Przepraszam za opóźnienie, najpierw byłem na wakacjach, a później zapomniałem.

Powinno już działać, zdjąłem blokadę wielkości folderu z załącznikami.
#14
Pozytywny szok, nagranie w artykule z wersami psalmu w tonus peregrinus. Większość nagrań, które słyszałem były nie wiadomo dlaczego w drugim tonie.
#15
Szanowni,

Od 11 sierpnia forum nie działało z powodu poważnej awarii. Na szczęście udało mi się je przywrócić na nowym serwerze. Powinno teraz działać szybciej i stabilniej.

Nie gwarantuję, że wszystko już działa poprawnie, o wszelkich usterkach proszę pisać do mnie mailem na adres tomasz.dajczak@gmail.com

pozdrawiam,

Wasz Admin.
#16
test
#17
Po ataku hakerów, botów i spamerów na mój serwer chyba się uspokoiło. Włączam ponownie rejestrację użytkowników, z tym, że będzie konieczne ich ręczne zatwierdzanie, co będę robił parę razy w tygodniu.
#18
Wyciąłem też z milion lewych kont spamerskich i na wszelki wypadek zablokowałem czasowo możliwość rejestracji nowych użytkowników
#19
Jednak nie wyciąłem ruchu spoza Polski, zablokowałem parę zakresów adresów IP z których spamer nadaje. Zobaczymy.
#20
W międzyczasie - rzeczywiście, najlepsze rozwiązanie to LaTEX i Gregorio.
#21
Posprzątałem i zwiększyłem poziom zabezpieczeń na firewallu. Mam nadzieję, że pomoże.
#22
Ja ostatnio używam LaTEX-a z rozszerzeniem Gregorio i polecam to rozwiązanie. Samo pilnuje by sylaby tekstu trzymały się swoich neum, dzieli na wiersze wstawiając sam kustosy etc. Bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie, chociaż z instalacją i konfiguracją tego wszystkiego męczyłem się ze 2 dni.
#24
Schola Cantorum Sancti Ioseph zaprasza na tridentinę na Piasku w niedzielę 29.05.2011 o 9:00, podczas której będziemy śpiewać propria gregoriańskie.

Osoby chcące się przyłączyć do śpiewania serdecznie zapraszam do kontaktu na priv. Oczywiście wyłącznie mężczyzn, gdyż nasza schola jest męsko-męska, a nie męsko-damska.

Przy okazji przypominamy:
nasz kanał na Tubce: http://www.youtube.com/user/ScholaCSI
nasz profil na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Schola-Cantorum-Sancti-Ioseph/201285196556997
nasza strona www: http://schola.katolicy.net/
#25
Jak komuś chce się bujać z LaTEX-em, to oczywiście jak najbardziej.