Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Zan

#1
Również mogę prosić o harmonizację do piosenki religijnej pt. "Wiele jest Serc"?
#2
W "Śpiewniku Wawelskim" są rozpisane wstępy do poszczególnych pieśni.
#3
Akurat w "Śpiewniku Wawelskim" harmonizacje p. Witolda Zalewskiego nie są identyczne, jak w "Śpiewniku Pieśni Kościelnych". Do pozycji, które przydadzą się początkującym organistom z pewnością należy "Zaśpiewaj z radością" Ks. Józefa Smulczyńskiego (harmonizował Jerzy Rosiński). Harmonizacje są bardzo ciekawe i odważne, znacznie trudniejsze, niż w prostym "Śpiewniku Wawelskim". Co do odpowiedni mszalnych w zupełności się zgadzam. Pozycja "Ciebie Boga wysławiamy- pomoce liturgiczne dla organistów" jest bardzo dobra. Wszystko jest utrzymane w harmonii modalnej.
#4
Ta melodia krakowska prawie taka sama, jak w "Śpiewniku Pieśni Kościelnych" Witolda Zalewskiego. Można wiedzieć, z jakiego pochodzi śpiewnika?
#5
W Małopolsce się śpiewa jeszcze inną melodię, która jest dostępna w "Śpiewniku Pieśni Kościelnych" Witolda Zalewskiego. Jakby ktoś chciał, to mogę wysłać.
#6
Prośby o pomoc / Odp: Szkoła na Organy
13-11-2012, 19:17:54
Witold Zalewski - "Śpiewnik Pieśni Kościelnych"
Feliks Rączkowski - "Śpiewajmy Bogu"
ASO - "Śpiewnik Wawelski"
#7
Prośby o pomoc / Odp: Potrzebuję nutki.
22-09-2012, 10:43:16
"Matko przed Twoim obrazem" śpiewa się na melodię pieśni pt. "Boże z Twoich rąk żyjemy", ale aby zobaczyć nuty musi Pan być zalogowany na forum.
#10
Dołączam się do prośby. kmichalek8@gmail.com
#11

1. RYTM!!!

Reszta tak jak poprzednio.
#12
1. To jest Piosenka Religijna.

2. Kup sobie jakieś opracowania Pieśni Liturgicznych (Zalewski, Wawelski etc.)

3. Mam wrażenie, że grasz "akordowo".

4. Używaj cezur.

5. Jaka to rejestracja?

6. Jeśli już upierasz się na swoje harmonizacje - używaj zatem akordów pobocznych, dominant septymowych, nonowych, wtrąconych, alteracji.

7. Poczytaj jakiś podręcznik do harmonii (np. Targosz itd.)

#15
Możesz sobie "puknąć" dźwięk, kiedy Kapłan śpiewa. Oczywiście, na jakimś Flecie 8'.
#17
Prośby o pomoc / Ufam Tobie Panie Jezu
16-07-2012, 08:17:00
Poszukuję tekstu i nut do tej pieśni. Będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc.
#19
Mógłbym i ja prosić neumy@interia.pl  :D
#20
Myślę, że warte zainteresowania jest Ludu Syjoński, Niechaj radość zapanuje, Słuchaj Ludu Wierny, i wiele innych. Powodzenia w szukaniu!

P.S: Przeszukaj koniecznie również Exsultate Deo. Wiele nowszych Śpiewów, niektóre są całkiem dobre. Może jeszcze Ciebie całą duszą pragnę (bardziej znane jako Boże, jesteś moim Bogiem, i wyciąg z Pieśni do Najświętszego Sakrametu (typu: Zróbcie mu miejsce, Jezu, Jezu do mnie przyjdź, Idzie Idzie Bóg prawdziwy), i wiele innych.
#21
Ta Pieśń jest w miarę nowa, więc raczej w starszych śpiewnikach raczej jej nie będzie. Chyba, że to ja się mylę, z tym stwierdzeniem.
#22
Jeśli chcesz Pieśni nowsze, to zakup Exsultate Deo.  :P Patrząc z perspektywy organisty najlepszym śpiewnikiem jest wydanie XXXIX, czyli 1987, 1990,1994.
#23
Wiem, prawdopodobnie w starszych śpiewnikach tego śpiewu nie będzie.  :(
#24
Witam!

Tak, jak w temacie. Poszukuję nut do tej Pieśni/Piosenki Religijnej. Akordy i tekst mam, ale nie posiadam nut. Jeśli, by ktoś takie posiadał bardzo bym o nie prosił. Z góry dziękuję!  :)

Pozdrawiam

PS. Dodam jeszcze, że Pieśń/Piosenka ta występuje zamiennie pod dwoma tytułami. Matko Boga, Panno chwalebna oraz Pod Twoją Obronę przyjmij nas.  :P
#25
Takie śpiewy są zawarte w śpiewniku Ks. Wiesława Kądzieli "Gaudeamus" - taki zbiorek ze śpiewami gregoriańskimi w zapisie diastematycznym. Sporo śpiewów - polecam! Czasami się przydaje. Ma też cały opis mszy w języku łacińskim.