Śpiew Kościelny - forum o tradycyjnych pieśniach kościelnych i chorale gregoriańskim

Kategoria ogólna => Prośby o pomoc => Wątek zaczęty przez: Freeze w 19-03-2009, 22:11:15

Tytuł: Poszukuję pieśni żałobnej "Ostatni dzwon" [mel.]
Wiadomość wysłana przez: Freeze w 19-03-2009, 22:11:15
Tak jak w temacie. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś wrzucił.
Tytuł: Odp: Poszukuję pieśni żałobnej "Ostatni dzwon"
Wiadomość wysłana przez: Ryszard Toczydłowski w 24-08-2017, 14:39:23
Jeśli sprawa jest nadal aktualna to pisz  na priv  ....
Słowa tej piosenki mam
Tytuł: Odp: Poszukuję pieśni żałobnej "Ostatni dzwon"
Wiadomość wysłana przez: martin1984 w 30-09-2017, 18:59:32
Ostatni dzwon (1 wersja)

[1] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * Jak wiele dusz obudził on. * Gdy przyjaciele żegnałem Was, * Słyszałem dzwon ostatni raz.
[2] Nie żyją już radosne dni, * Choć pamięć ich tak świeża tkwi. * I wiele, ach, nie żyje już * Wesołych tych młodzieńczych róż.
[3] Podobny mnie też czeka los, * Żałobna pieśń i smutku głos. * W dolinie wiatr rozniesie wzdłuż * I śladu zeń nie będzie już.
[4] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * Jak wiele dusz pobudza on. * A tak nie ja, lecz będzie on, * Opiewać ten ostatni dzwon.
[5] A gdy zasnąłem tym twardym snem, * Nie zbudzi dzwon ni jego hymn. * Bo dusza ta opuszcza was, * Nie zbudzi dzwon ostatni raz.
[6] Ostatni raz żałobny ton, * Przy pożegnaniu w rozstaniu on. * W trumnie na cmentarzu prowadzi on, * W dolinie ciszy, gdzie wieczny dom.

Ostatni dzwon (2 wersja)
Nagranie: https://soundcloud.com/fiski-639771222/ostatni-dzwon
[1] Ostatni dzwon, ostatni dzwon... * Jak wiele Dusz pobudza on. * O błogich dniach, o miejscach tych, * Gdziem ujrzał świat, dom ojców mych. * Refren: [: Najmilsi tam, żegnają Was, * Słyszałem dzwon ostatni raz :]. /2x/
[2] Nie ujrzę ja, tych błogich dni, * Choć pamięć ma wciąż o nich śni. * Nie ujrzę ja, nie ujrzę już, * Tych błogich dni, kwiatów i zórz. * Refren: [: I żaden ich nie zbudzi ton, * Nie zbudzi ich ostatni dzwon :]. /2x/
[3] Podobny i mnie czeka los, * Żałobną pieśń i smutku głos. * W dolinie wiatr rozniesie wzdłuż, * I przyjdzie Pan, wieszcz innych już... Refren: [: I już nie ja, lecz będzie On, * Opiewał w snach ostatni dzwon... :] /x2/

Ostatni dzwon (3 wersja)

[1] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * Jak wiele dusz pobudza on.  * Gdy swą rodzinę, żegnałem was, * Słyszałem dzwon ostatni raz.
[2] Nie ujrzę już radosnych dni,  * choć pamięć ich świeża się tkwi; * I wielu z nich nie żyje już  * Młodzieńczych tych wesołych dusz.
[3] Podobny mnie też czeka los, * Żałobne pieśni, smutny głos  * W dolinie wiatr rozniesie wzdłuż * I śladu tego nie będzie już.
[4] W mogile ciemnej położą cię * I żółtym piaskiem zasypią cię, * Słońce promieniem ogrzeje grób. * Kochana(y) mamo/siostro (tato/bracie) – spoczywaj tu.
[5] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * Jak wiele dusz pobudza on. * A jak nie ja, to będzie on, * Obcować ten ostatni dzwon.
[6] Przy pogrzebaniu ostatni dzwon  * W trumnie na cmentarz prowadzi on, * W krainę ciszy, gdzie wieczny dzwon, * Prowadzi ten ostatni dzwon.
[7] A gdy zaśniemy wiecznym snem, * Nie zbudzi dzwon i jego hymn, * Bo dusza Twa spoczywa w nas, * Nie zbudzi dzwon ostatni raz.
[8] O Boże mój, już zniosłeś dni, * Co najpiękniejsze były mi, * I chociaż śmierć już przy mnie jest * Ja będę żyć w ojczyźnie tej.


Ostatni dzwon (4 wersja)

[1] Ostatni dzwon, ostatni dzwon, * do niebios bram rozdziera się.  * Rodzinę swą, przyjaciół swych, * pożegnasz już ostatni raz.
[2] Niech Bóg ci da nagrodę swą, * po trudach swych spokojnie śpij. * Na krótki czas, żegnamy cię, * bo Bóg i nas powoła tam.
Tytuł: Odp: Poszukuję pieśni żałobnej "Ostatni dzwon"
Wiadomość wysłana przez: Kefasz w 03-10-2017, 00:36:25
A jaka to melodja?
Tytuł: Odp: Poszukuję pieśni żałobnej "Ostatni dzwon"
Wiadomość wysłana przez: martin1984 w 09-02-2018, 03:52:30
Tu jest nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=sK1qXqnXmOk
Tytuł: Odp: Poszukuję pieśni żałobnej "Ostatni dzwon" [mel.]
Wiadomość wysłana przez: bazanos w 10-05-2021, 21:21:59
nuty w załączniku

1. Ostatni dzwon, ostatni dzwon,
do niebios bram rozdziera się.
/Rodzinę swą, przyjaciół swych,
pożegnasz już ostatni raz./2x

2. Niech Bóg ci da nagrodę swą,
po trudach swych spokojnie śpij.
/Na krótki czas żegnamy cię,
bo Bóg i nas powoła tam./2x