Wrocław: Koncert "Pielgrzymi do Santiago" i warsztaty chorałowe

Zaczęty przez Tomek Torquemada, 13-07-2007, 20:18:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tomek Torquemada

Stowarzyszenie Schola Gregoriana Silensis zaprasza na koncert "Pielgrzymi do Santiago" - Missa Sancti Iacobi według rękopisu Codex Calixtinus (XII w.) w uroczystość św. Jakuba Apostoła, 25 lipca 2007 (środa) o godz. 18 w Katedrze Greckokatolickiej św. św. Wincentego i Jakuba, we Wrocławiu, przy pl. Biskupa Nankiera 15.

Koncert wykonają Schola Gregoriana Silesiensis, Schola Mulierum Silesiensis oraz uczestnicy warsztatów.

23-25 lipca (poniedziałek – środa) odbędą się otwarte warsztaty chorałowe z Robertem Pożarskim, kantorem Scholae Gregorianae Silesiensis. Uczestnicy warsztatów wezmą udział we fragmentach prezentacji Missa Sancti Iacobi.

Szczegółowe informacje: www.ssgs.pl

Wydarzenie organizowane w ramach cyklu „Zanurzeni w Tradycji – edycja 2007”. Mecenat Samorządu Wrocławia, patronat honorowy: ks. Arcybiskup Marian Gołębiewski Metropolita Wrocławski, Kazimierz M. Ujazdowski Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny: „Dwójka” Polskie Radio, TVP Kultura, Gazeta Wyborcza. Współpraca: Fundacja „Kolegium Europy Wschodniej” im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu

knrdsk1

Właśnie wróciłem z próby do jutrzejszego koncertu. Missa Sancti Jacobi z Codex Calixtinus to trudny i niezwykły materiał, ale brzmi bardzo dobrze! Zapraszam zatem jeśli ktoś da rade!

Hyacinthus z Rządkowic

Mogę tylko ubolewać, że Staropolskie Breslau jest tak daleko...

Tomek Torquemada

Ja ubolewam, że koncert zgrał mi się co do terminu z wyjazdem urlopowym i będę jutro 170 km od Wrocławia. Szkoda, bo materiał jest przepiękny (zwłaszcza Kyrie z tropem) a do tego bardzo lubię śpiewać z neum.

Pięknoręki

Laudetur Iesus Christus!

Ciekawym, kto z szanownych Braci uczestniczył w warsztatach. A to, gdyż rad bym był, gdyby ktoś mógł określić, jakie śpiewniki dostali uczestnicy. Sam uczestniczyłem rok temu w podobnych warsztatach w moim rodzinnym mieście- Kętrzynie, ale niestety śpiewniki były bardzo słabej jakości (ksero czarno- białe), i niestety ciężko mi teraz z perspektywy czasu odróżnić virgę od punctum. Pamiętam niestety tylko parę pieśni w całości, jak Kyrie Rex Immense (wspaniałe, jeśli o tym samym Tomku pisałeś), albo tylko wyjątki z pieśni. wspaniale by było, gdyby ktoś dysponował materiałem dźwiękowym, albo kolorowymi skanami lub odnośnikiem do zasobu internetowego ze śpiewnikiem lub do Codex Calixtinus.

Z Bogiem,
Adam